Wsparcie techniczne i kontakt handlowy
(+48) 226 579 015
[CZ] | [ENG] | [PL]
73 uživatelů IS MP Manager začne nebo již lustruje fotky z občanských průkazů
Před pár týdny jsme jako první zprovoznili pro strážníky propojení s českými základními registry na dotazování na fotografie z občanských průkazů. Že je o tuto novou funkci informačního systému MP Manager zájem svědčí fakt, že 73 městských a obecních policií lustraci používá či v nejbližší době, po nezbytné administrativě, začne používat.

Prvními, kdo tuto funkcionalitu začali používat, byli městští strážníci v Boskovicích. S nimi jsme ji totiž začali testovat ihned poté, co nám Správa základních registrů České republiky odeslala historicky první, ilustrační, fotografii z občanského průkazu (naleznete ji na našem facebookovém profilu). Záhy, po úspěšném týdenním testování, jsme ji "pustili do světa", aby ji měli k dispozici rovněž další obecní a městské policie používající informační systém MP Manager.

Čtěte také: Jako první jsme zprovoznili dotazování strážníků na ZR na fotografie z OP (fttech.org)

"K dnešnímu dni má již 73 obecních a městských policií v České republice, které používají informační systém MP Manager, uvedenou funkci lustrace fotografií z občanských průkazů spuštěnou či jsou ve fázi testování nebo nezbytné administrativě spočívající v podání žádosti na základní registry o zprovoznění," poznamenává Roman Hloušek, obchodní ředitel FT Technologies a.s. pro Českou republiku. Potvrdil se tak fakt, že mezi strážníky je o tuto funkci opravdu velký zájem a zprávu o tom, že stát jim umožní tento způsob lustrace, rozhodně uvítali. Vždyť v případě uživatelů informačního systému MP Manager jde již o více jak 2/3 klientů FT Technologies a.s.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

20. 10. 2021