Wsparcie techniczne i kontakt handlowy
(+48) 226 579 015
[CZ] | [ENG] | [PL]
Už jste zaslechli historku „jeden pán povídal…“?
Nevěřte všemu, co se povídá a zeptejte se napřímo nás. V posledních dnech se opět někteří uživatelé informačního systému MP Manager přesvědčili, že naše slovo platí. Mohou se vždy a za všech okolností spolehnout na naši pomoc. Tady je jeden příklad za všechny, kdybyste náhodou zaslechli historku „jeden pán povídal…“.

Opakovaně byla některá města několik týdnů, respektive měsíců, upozorňována resortem dopravy, ale i námi, že jejich staré servery od září budou mít problém s připojením na informační systém Registru silničních vozidel (RSV). Zdůrazňujeme, že ne náš, ale Ministerstva dopravy České republiky. Někteří je brali na lehkou váhu, a tak se stalo. A pak jsme dokonce byli obviňováni, že jsme to neřešili. Obzvláště horlivý byl a je jeden zástupce města honosící se přídomkem statutární. Ale co my jsme udělali? Samozřejmě jsme nenechali strážníky daného města na holičkách, přehodnotili plány, vyhrnuli rukávy a vrhli se do příprav na instalace nového serveru. A tak už na městě makají a potí se, aby si pořídili nové železo a staré hodili do šrotu!

Zvláště pikantní rozměr dostává celý příběh, když si uvědomíme, že v únoru tohoto roku rozhodlo ministerstvo dopravy, že minimální technologickou platformou pro komunikaci s RSV bude Windows 2016. Pak by byla tato státní databáze nedostupná pro cca 70 % měst. A byli jsme to právě my, kdo se spojil s prvním místopředsedou Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů České republiky Vladimírem Vyplelíkem a ředitelem Odboru provozu silničních vozidel Ministerstva dopravy České republiky Ivanem Novákem. Vysvětlili jsme si problém a odvrátili jsme kolaps pro všechna města s Windows nižší řady než 2016. Po našem vyjednávání zůstala podmína Windows Server 2012 R2. Takže je to úplně jinak, než referuje ten radní.

Douška na závěr: A ta další lež pana radního o CMS je také jedna velká... Protože CMS města, ne my, ale města, musí mít. Ale až do konce následujícího kalendářního roku. Takže klid. A jelikož preferujeme slušnou debatu a konverzaci, anonymizujeme jak dané statutární město, tak zejména jeho radního. Zainteresovaní, kterým ty bulíky věšel na hlavu, ví.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

14. 9. 2021