Wsparcie techniczne i kontakt handlowy
(+48) 226 579 015
[CZ] | [ENG] | [PL]
Stálo to za to! Závěr setkání na Radíkově: řada aktualizací IS MP Manager
Že „být u toho“ dává smysl, je zřejmé ze zápisu pořízeném z posledního setkání administrátorů informačního systému MP Manager. U většiny projednaných podnětů je jasný závěr. Počítá se s jejich zapracováním do některé z následujících pravidelných aktualizací tohoto, ve střední Evropě nejrozšířenějšího, systému pro obecní a městské policie. Zápis pro jeho uživatele je již publikován v Supportu.

Témata diskutována účastníky setkání vzešla jednak z dřívějších podnětů zaslaných uživateli informačního systému v období od posledního setkání na podzim loňského roku, ale zejména ze samotné debaty o dalším vývoji systému, která probíhala mezi administrátory a vývojáři systému přímo na místě. Pouhé tří z celkem šestnácti byly shledány jako neopodstatněné, nedávajíc smysl či přímo v rozporu s logikou komplexnosti systému. Zbylé budou buď přímo implementovány v některé z následující pravidelné aktualizaci či u nich bude ještě provedena před nasazením analýza, což je u zejména u složitějších změn více než důležité. Dalším krokem po ní může být buď ještě upřesňující diskuze o samotné podobě úpravy, třeba na následujícím setkání plánovaném na podzim v Lopušné Dolině, či přímo po otestování u některé městské policie poskytnutí všem uživatelům po aktualizaci systému. 

Čtěte také: Začíná pravidelná aktualizace informačního systému MP Manager (fttech.org)

Na kempu se však nejen debatovalo, ale tak jako vždy, představovaly se i inovativní či úplně nové funkcionality a moduly informačního systému MP Manager. Obzvláště velký zájem vzbudila prezentace a videa představující FTT VPT – Virtuální Platební Terminál, či modul Nových Parkovacích Karet, tzv. „klikaček“ nebo „jednotného“ WebShopu pro parkovací karty.

TIP: Výběr fotografií z našich eventů (facebook.com)

Na závěr několik dovětků. Zazněly dva důležité termíny s pozvánkami. Na II. TATRY Kemp, který se bude konat ve dnech 17. a 18. října 2024 v Resortu Lopušná Dolina a opět mu bude předcházet kurz 16. října tamtéž. Oznámen byl rovněž datum konání IX. Mezinárodní konference obecních policií. Toto ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě se uskuteční 26. – 28. března 2025, opět na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Čtěte také: Připomeňte si jedinečnou atmosféru nedávné konference - publikovali jsme videa (fttech.org)

Samozřejmě, že také z X. Setkání administrátorů informačního systému MP Manager, tak jako ze všech předešlých, byl pořízen zápis, který je opět publikován v Supportu systému.

Setkání administrátorů informačního systému MP Manager je aktivita, na které se věnujeme námětům a připomínkám obecních a městských policií a diskutujeme s nimi o možnostech rozšiřování a zdokonalování systému, který používají při své každodenní práci. Jedná se o ojedinělou příležitost, kdy mohou navrhovat změny a úpravy informačního systému MP Manager a osobně o nich diskutovat s našimi vývojáři. Jak sami uživatelé systému přitakávají, jde o přístup, který není ze strany dodavatelů systémů až tak obvyklý. Již desáté setkání, opět v duchu „neformálního outdoorového kempu“, se konalo v prostorách Fortu Radíkov u Olomouce ve dnech 16. a 17. května 2024. A tradičně mu den předem, tedy 15. května 2024, předcházel proškolovací kurz.

Doporučujeme Vám sledovat náš facebookový profil FTTechnologiesOlomouc.

7. 6. 2024