Wsparcie techniczne i kontakt handlowy
(+48) 226 579 015
[CZ] | [ENG] | [PL]


Ołomuniec, 22 stycznia 2021 r.

Szanowni Państwo,

W minionym roku, zorganizowaliśmy w alternatywnym wrześniowym terminie, jednak z pewnymi ograniczeniami spowodowanymi koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa związanego z pandemią Covid-19. Była to już piąta edycja jedynego a zarazem największego międzynarodowego spotkania straży miejskich i gminnych w środkowej Europie. V Międzynarodowa Konferencja przebiegła pod znakiem bogatego oraz wielce inspirującego głównego i towarzyszącego programu, nadstandartowego konferencyjnego serwisu ale przede wszystkim w świetnej oraz przyjacielskiej atmosferze Wyrazy uznania od uczestników potwierdziły, że konferencja stała się prestiżową akcją, która ma w Ołomuńcu pewne miejsce. Tego wyróżnienia nie osiągnęlibyśmy bez wyraźnego wsparcia szeregu osobowości i instytucji, którym jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Czasy są nieprzewidywalne, nie mniej nie możemy się poddawać. Z pozycji technologicznego lidera napewno dalibyśmy radę zorganizować w cyberprzestrzeni „nie osobistą“. Jednak nie chcemy tego robić, ponieważ chodzi o jedyną w swoim rodzaju platformę do osobistych spotkań i wymiany doświadczeń z niezapomnianą atmosferą. Dlatego w porozumieniu z naszym partnerem, Wydziałem Prawa Uniwersytetu Palackého w Ołomuńcu, ustanowiliśmy termin kolejnej edycji - VI Międzynarodowej Konferencji Straży Miejkich i Gminnych na 24 – 26.03.2021 r. i zaczęliśmy podejmować kroki w celu jej realizacji.

Cieszyliśmy się na ponowne spotkanie z Państwem, lecz z uwagi na okoliczności, w połaczeniu z istniejącym rozwojem pandemii oraz na wzgląd, że chodzi o spotkanie, którego główną korzyścią jest osobiste spotkanie strażników z trzech państw, postanowiliśmy VI Międzynarodową Konferencję Straży Miejskich i Gminnych przesunąć na termin nieokreślony, jednak z obietnicą zorganizowania jej najszybciej jak tylko to będzie możliwe. Prosze wierzyć, że tą decyzję poprzedził szereg dyskusji i nie cieszymy się z końcowego werdyktu, który zapadł. Dostrzegamy jednak rzeczywistość spoczywającą w priorytetach przezwyciężenia tej pandemii i jednocześnie Państwa ważną rolę, samorządów oraz straży miejskich i gminnych. Nie chcę mówić już o pewnej formie zmęczenia i konieczności regeneracji zainteresowanych. Swoją rolę odgrywa też niepewność przy przygotowaniu samego spotkania.

Szanowni Państwo, to właśnie Wy jesteście tymi, którzy tworzą tą nierozerwalną atmosferę podczas konferencji i z tego też powodu jest nam jeszcze bardziej porzykro, jeżeli nasza decyzja być może wywołała u Państwa pewien smutek. Jednak nie traćmy nadzieji i wierzmy, że jak tylko to będzie możliwe, to nasze spotkanie zorganizujemy. Uważmy to za nasze zobowiązanie wobec wszystkich Państwa.

Kończąc, proszę przyjąć raz jeszcze nasze podziękowania za dotychczasowe wsparcie, którego sobie bardzo cenimy. Dbajcie Państwo o siebie i wytrwajcie następujący okres w dobrej formie fizycznej oraz duchowej. Będziemy się cieszyć na osobiste spotkanie z Państwem na VI Międzynarodowej Konferencji Straży Miejskich i Gminnych w Ołomuńcu.

w imieniu zespołu organizacyjnego
Daniel Bednařík, Prezes zarządu FT Technologies a.s.