Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]

 For comunication and registration in english please do not hesitate to contact us by e-mail at konference@fttech.org.


Szanowni Państwo, Uczestnicy V edycję Międzynarodowej Konferencji Straży Miejskich i Gminnych,

ponownie serdecznie zapraszamy Państwa na V Międzynarodową Konferencję Straży Miejskich i Gminnych, którą organizujemy w alternatywnym terminie. Zgodnie z naszą obietnicą z 10 marca, tj. w dniu ogłoszenia stanu wyjątkowego w Republice Czeskiej, wprowadzonego w związku z COVID-19. Paradoksalnie, był to dzień w którym mieliśmy ogłosić najciekawszy program w dotychczasowej historii konferencji oraz oznajmić wcześniejsze zakończenie rejestracji z uwagi na ponowny rekord ilości zgłoszeń uczestników.

Pandemia, która dotknęła cały świat, go także zmieniła. Z pewnością będzie miała wpływ na przebieg nadchodzącego spotkania jak również jego program. Jesteśmy jednak pewni, że nasza konferencja, tradycyjnie będzie przyjacielska i inspirująca. Przecież natychmiast w pierwszych godzinach i dniach po ogłoszeniu o przesunięciu jej terminu, skontaktowaliśmy się z wszystkimi naszymi partnerami oraz współpracującymi instytucjami i zgodnie postanowliśmy kontunuwać dalszą współpracę aby konferencja doszła do skutku. Dzięki temu już końcem marca był znany alternatywny termin konferencji a my wyczekiwaliśmy na rozwój sytuacji. Zarówno ze strony przedstawicieli resortu spraw wewnętrznych, miasta oraz powiatu zaczęliśmy rozwiązywać ewentualne możliwości. Decydujące słowo miał nasz partner strategiczny, tj. Wydział Prawa Uniwersytetu Palackého w Ołomuńcu. Koniecznością było dopasowanie naszej konferencji z funkcjonawaniem Uniwersytetu. Dzisiaj w Republice Czeskiej życie wraca do „normy“ i wierzymy, że podobnie jest, czy w najbliższym czasie będzie u naszych sąsiadów. Dlatego mamy nadzieję, że spotkamy się w Ołomuńcu w licznym gronie, oczywiście z pewnymi ograniczeniami ale z przekonaniem, że wymienimy pomiędzy sobą swoje spostrzeżenia, doświadczenia oraz spotkamy wielu starych i nowych znajomych.

Dziękujemy Państwu za obdarzenie nas zaufaniem a przede wszystkim cierpliwość i chęć przeczekania aż sytuacja się ustabilizuje. Słowa podziękowania należą się również naszym partnerom za okazane wparcie i dalszą współpracę. Jak dobrze Państwo wiedzą, konferencję nie organizujemy jako nasz „core business“, ale jak by się dało rzec z racji tytułu lidera, rynku „wartość dodaną“ dla naszych klientów, partnerów i wszystkich Państwa. Przez Pandemię niektórych z naszych partnerów możemy stracić, jednak wierzymy, że pozyskamy również nowych. Pomimo tego, że tegoroczną konferencję organizujemy i finansujemy, de fakto dwukrotnie, zamierzamy ją kontynuować również w przyszłości. Dletego dziękujemy za Państwa zaufanie i determinację w wzięciu udziału w tym jedynym w swoim rodzaju a zarazem największym spotkaniu Straży Miejskich i Gminnych w Europie środkowej.

Na zakończenie proszę nam pozwolić przynajmniej na symboliczny gest - ukłon skierowany w stronę Straży Miejskich i Gminnych. Nigdy wcześniej motto naszej konferencji „Jesteśmy w pierwszej linii…“ nie było tak bardzo aktualne jak teraz. Dziękujemy Państwu. Będziemy zaszczyceni spotkaniem z Państwem w dniach 16-18 września 2020r w Ołomuńcu.

Z wyrazami szacunku

Daniel Bednařík, Prezes Zarządu FT Technologies a.s.
Arkadiusz Woloszyn, Dyrektor Oddziału Polska FT Technologies a.s.
Będziemy wdzięczni za uwzględnienie alternatywnego terminu konferencji w Państwa kalendarzach.
Bliższe informacje dotyczące programu konferencji, warunków uczestnictwa i ewentualnej możliwości rejestracji, będziemy Państwu systematycznie przesyłać na adresy kontaktowe e-mail.
Polecamy Państwu śledzenie tablicy Supportu systemu informacyjnego MP Manager (dotyczy naszych klientów), tej strony
oraz naszego nowego profilu na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.PATRONAT NAD KONFERENCJĄ OBJĘLI:

Jan Hamáček, 1 Wicepremier i Minister Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej

Ladislav Okleštěk, Hetman Kraju Ołomuniec

Mgr Miroslav Žbánek, MPA, Prezydent Miasta Ołomuniec

Ing Milan Kladníček, MBA, předseda Kolegia ředitelů Městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy

Mgr Ján Andrejko, PhD., prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Slovenskej republiky

mgr Artur Hołubiczko, Prefekt Krajowej Rady Komendantów Straży Miejskich i Gminnych Rzeczypospolitej Polskiej
GŁÓWNY ORGANIZATOR


WSPÓŁORGANIZATOR


WSPARCIE STOWARZYSZEŃ ZAWODOWYCH


GŁÓWNY PARTNER


GŁÓWNE WSPARCIE
EKSKLUZYWNY PARTNER MEDIALNY


WSPARCIA
PARTNERZY
GŁÓWNY PARTNER MEDIALNY


PARTNERZY MEDIALNI
OFICJALNE HOTELE KONFERENCJI


OFICIALNI DOSTAWCY
PARTNERZY PRODUKTOWI
PRAKTYCZNE INFORMACJE:

termin konferencji: 16.–18.09.2020 (16.09. - nieformalna kolacja powitalna „Witamy w Ołomuńcu…“ / 17.09. i 18.09. - konferencja)

miejsce konferencji: Aula Wydziału Prawnego Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu, Tř. 17. listopadu 8, Ołomuniec (mapa)

auditoryum: audytorium: tylko dla przedstawicieli straży gminnych i miejskich, reprezentantów administracji państwowej i samorządowej, władzy ustawodawczej, organizacji partnerskich, zintegrowanego systemu ratownictwa, mediów oraz środowisk akademickich jak i parterów konferencji

język konferencji: konferencja jest prowadzona w języku czeskim, słowackim i polskim - tłumaczenie poszczególnych wykładów jest zapewnione (TBC / według obecnej sytuacji związanej z COVID-19)

rejestracja: od 17.06.2020 udostępniony zostanie on-line formularz zgłoszeniowy (więcej informacji dotyczących rejestracji i opłaty za uczestnictwo w konferencji znajduje się poniżej)

reżim sanitarny: bezpieczeństwo i zdrowie uczestników i gości jest priorytetem (zachowanie reżimu sanitarnego znajduje się poniżej)

RSVP – nieformalna powitalna kolacja „Witamy w Ołomuńcu…“: uczestnik konferencji potwierdza swój udział w formularzu zgłoszeniowym na konferencję według instrukcji zawartej w oddzielnym zaproszeniu

Dress Code nieformalna powitalna kolacja „Witamy w Ołomuńcu…“: Smart Casual / ubiór służbowy

Dress Code konference: Business / ubiór służbowy

parking: miasto Ołomuniec oferuje miejsca parkingowe za pośrednictwem Uniwersalnego portalu płatniczego informacyjnego systemu MP Manager - zob. parkovani.olomouc.eu

catering: podczas konferencji zapewniamy bufet kawowy, obiady i kolacje

zakwaterowanie: opłata konferencyjna nie obejmuje zakwaterowania, które każdy uczestnik powinien zapewnić sobie we własnym zakresie

REŻIM SANITARNY (obowiązujące na dzień 14.09.2020 r., przygotowujemy we współpracyz ekspertami Regionalnejj Stacji Epidemiologicznej regionu Ołomunieckiego):

kontakt osobisty – zachowanie odstępów: pojemność pomieszczeń konferencyjnych przewyższa ilość auditorium (konferecja: max. 200 osób, w ciągu dnia: max. 150 osób) dzięki czemu możliwe jest zabezpieczenie komfortowego środowiska zarówno dla uczestników jak i gości.

kontakt osobisty - powitanie:  konferencje to platforma osobista i przyjacielskie spotkania, jednak nie podawaj sobie rąk i używaj alternatywnych pozdrowień (kłanianie się, gestykulowanie, dotykanie łokci lub kostek itp.)

komfort przestrzenny: pomieszczenia konferencyjne (wnętrza) będą systematycznie wietrzone, przygotowujemy dwie „ strefy relaxu“ z zapleczem na świeżym powietrzu przed budynkiem (na zewnątrz), przygotowujemy rozległą „jadalnię“ z dostępem do świeżego powietrza (wietrzoną)

catering: serwis cateringowy zostanie zapewniony na profesjonalnym poziomie ze szczegółowym dotrzymaniem norm higienicznych (serwis zapewni SOŠ oraz SOU Usług Velký Újezd, który szkoli specjalistów właśnie w tej dziedzinie); przygotowujemy minimum trzy punkty wydające posiłki

dostosowanie programu: na podstawie zaleceń pracowników stacji epidemiologicznej program został dostosowany w taki sposób aby słuchacze mieli możliwość skorzystania z większej ilości przerw w celu pobytu na świeżym powietrzu – np. w konferencyjnych „strefach relaksu“

dezynfekcja: do dyspozycji uczestników jest min. 8 000 sztuk dawek dezynfekujących ręce (zwiększyliśmy ilość dawek środka dezynfekcyjnego); przestrzenie będą systematycznie dezynfekowane (włącznie z mikrofonami prelegentów oraz stołami i krzesłami w „jadalni“); w przestrzeni konferencyjnej będzie się znajdowało do dyspozycji kilka „punktów dezynfekcyjnych“; pomieszczenia będą na bieżąco dezynfekowane

zasłanianie ust i nosa: obowiązek noszenia osłony ust i nosa (własne maseczki) będzie wymaganew zależności od aktualnie obowiązujacych wymogów sanitarnych wprowadzonych przez organy państwowe

osobista odpowiedzialność: odpowiedzalność każdego z nas jest najważniejszym i najefektywniejszym narzędziem walki z pandemią COVID-19
Dziękujemy, że w razie zauważenia objawów zakażenia, rozważycie Państwo swój udział w konferecji.
W jaki sposób rozpoznać objawy zachorowania na COVID-19 oraz pozostałe informacje o tej chorobie znajdą Państwo na stronach Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

Zwiększamy ochronę uczestników: Workpress Aviation, jeden z głównych partnerów V Międzynarodowej Konferencji Straży Miejskiej, zapewni uczestnikom i organizatorom konferencji najwyższej klasy urządzenie chroniące przed COVID-19, czyli WPA nanomaskę - więcej tutaj.

PROGRAM:

środa 16.09.2020 - nieformalna kolacja powitalna „Witamy w Ołomuńcu…“

czwartek 17.09.2020 - I Dzień konferencji

uroczyste rozpoczęcie – powitanie uczestników konferencji

I panel „Bezpieczna przestrzeń“

II panel „Technologia“

zaproszenie na lampkę wina

program towarzyszący - film "V SÍTI"

piątek 18.09.2020 - II Dzień konferencji

III panel „Prewencja i edukacja“

IV panel „Ustawodawstwo“

ekskluzywny program towarzyszący

Firma CS Solutions Group zaprasza uczestników konferencji na swoją strzelnicę, gdzie będzie można postrzelać z różnych rodzajów broni i wziąć udział w zintegrowanym strzelecko-taktycznego treningu szkoleniowym dedykowanym miejskim policjom - więcej tutaj

 Program V Międzynarodowej Konferencji Straży Miejskich i Gminnych   

(opublikowany 08.09.2020)REJESTRACJA UCZESTNIKÓW KONFERENCJI:

Rejestracja na konferencję odbywa się za pośrednictwem on-line formularza zgłoszeniowego. Zalecamy wcześniejszą rejestrację ze względu na ograniczoną ilość miejsc w audytorium konferencji (maksymalna liczba uczestników – 200).

W związku ze zmianą treminu konferencji doszło do częściowego zwolnienia wcześniej wypełnionego miejsca auditorium od dnia 17.07.2020 r. będzie możliwe zgłoszenie swojego udziału w konferencji.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY IV MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI STRAŻY MIEJSKICH I GMINNYCH - Alternatywny termin

28.07.2020: Maksymalna ilość uczestników konferencji została osiągnieta. Jest nam przykro, lecz formularz zgłoszeniowy nie jest już aktywny. Prosimy Państwa o kontakt z nami pod adresem: konference@fttech.org.
OPŁATA ZA UCZESTNICTWO W KONFERENCJI:

w okresie od 03.02. do 27.02.2020: 242 PLN (1 450 CZK, 58 EUR)/uczestnik

w okresie od 28.02. do zakończenia rejestracji 10.03.2020 (zapełnienia wolnych miejsc): 325 PLN (1 950 CZK, 78 EUR)/uczestnik

w okresie od 17.07. do zakończenia rejestracji (zapełnienia wolnych miejsc): 325 PLN (1 950 CZK, 78 EUR)/uczestnik

Ważne informacje: 

W opłacie zawarte jest wyżywienie oraz uczestnictwo w konferencji. Opłata nie obejmuje zakwaterowania, które każdy uczestnik powinien sobie zapewnić według własnego uznania (więcej informacji na temat zakwaterowania znajduje się powyżej).

Klientom firmy FT Technologies a.s .na kontaktowe adresy mailowe, zostanie z odpowiednim wyprzedzeniem, wysłany link przekierowujący na formularz zgłoszeniowy.INFORMACJE DLA MEDIÓW:

Przedstawiciele mediów mają możliwość obecności na konferencji w dniach 17. i 18.09.2020 (w wyjątkowych sytuacjach takže 16.09.2020) na podstawie wcześniejszej akredytacji, którą mogą uzyskać do 16.09.2020 do godziny 12.00. W przypadku zainteresowania, chętnie im umożliwimy spotkanie i wywiady z prelegentami, gośćmi czy uczestnikami konferencji. Można się również do nas zwrócić w sprawie uzyskania bliższych informacji dotyczących konferencji i jej programu oraz zdjęć z jej wcześniejszych edycji.

Prosimy o przesłanie wniosku o akredytację z podaniem imienia, nazwiska, redakcji i kontaktem (e-mail, telefon) na adres e-mailowy konference@fttech.org.ARCHIWUM:

IV Międzynarodowa Konferencja Straży Miejskich i Gminnych - więcej tutaj

III Międzynarodowa Konferencja Straży Miejskich i Gminnych - więcej tutaj

II Międzynarodowa Konferencja Straży Miejskich i Gminnych krajów grupy Wyszehradzkiej - więcej tutaj

I Międzynarodowa Konferencja Straży Miejskich i Gminnych krajów grupy Wyszehradzkiej - więcej tutajKONTAKTY:

Głównym organizatorem konferencji jest FT Technologies a.s.

Bliższych informacji udzieli Państwu Ing Pavel Boháč, PR manager FT Technologies a.s. / tel.: +420 606 934 896, e-mail: bohacp@fttech.org.