Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Tip na hřejivý počin: #DarujEnergii
Prostě nám to není lhostejné. A tak spolu se strážníky ze slovenských Michalovců realizujeme další nápad. Ty z Vás, kteří míříte na VII. Mezinárodní konferenci obecních policí, možná osloví následující výzva #DarujEnergii.

Powerbanky, baterie, svítilny, ale třeba také energetické tyčinky. To vše je potřeba na východní frontě Ukrajiny, kam již od vypuknutí válečného konfliktu v této zemi míří humanitární pomoc organizovaná Marcelem Medviďem, zástupcem náčelníka Městské policie Michalovce. „Navazujeme tak na předešlou výzvu z loňského podzimu #darujmepasek, která pomohla, respektive stále pomáhá, dětem a seniorům v Užhorodu,“ vysvětluje Medviď princip pomoci. Tehdy oslovil své kolegy z obecních a městských policií s žádostí o zaslání reflexních pásků a přívěsků, které následně byly prostřednictvím užhorodských policistů distribuovány právě ukrajinským dětem a seniorům.

Čtěte také: Tak málo stačí k pomoci druhým (fttech.org)

Nyní se obrací na účastníky VII. Mezinárodní konference obecních policií s výzvou #DarujEnergii apelující na poskytnutí na Ukrajině tolik potřebných energetických zdrojů. „Se společností FT Technologies jsme se domluvili, že budou tuto výzvu tlumočit účastníkům konference. Pokud by měli zájem a především možnost poskytnout powerbanky, baterie, svítilny, ale třeba i energetické tyčinky či jiný humanitární materiál, mohou tak učinit právě na konferenci v Olomouci,“ podotýká Medviď, který zde bude přítomen, mimochodem v roli přednášejícího, a následně tuto pomoc dopraví svým kolegům do Užhorodu k další redistribuci. Darům se přitom meze nekladou. „Pokud by rád někdo daroval něco jiného, například dlouhotrvající potraviny, vody, granule pro služební psy nebo cokoliv jiného, co by mohlo policistům zmírnit jejich těžký výkon služby, je tato pomoc vítána a stačí se jen dohodnout na distribuci,“ dodává Medviď.

FTT_VIIMKOP2023_DarujEnergii_780x130_CZ

Podle Daniela Bednaříka, předsedy správní rady FT Technologies, která ojedinělé a největší setkání obecních a městských policií ve střední Evropě organizuje, nebylo při oslovení k zveřejnění této výzvy nad čím se rozmýšlet. „Je k tomu krásný citát od Goetheho. Kdo nedělá nic pro druhé, nedělá nic pro sebe. Sice vůbec netušíme, s jakým ohlasem se naše výzva setká, ale za zkoušku to určitě stojí. Možná se na naší konferenci předá jeden balíček, ale třeba ta odezva bude tak veliká, že se naplní celé auto,“ podotýká Bednařík. I proto nabádá, aby se případní dárci určitě předem domluvili na konkrétní podobě pomoci před samotným předáním na konferenci, a to s iniciátorem sbírky Marcelem Medviďem (marcel.medvid@msumi.sk).

Mezinárodní konference obecních policií je ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě. Vytváří ojedinělou platformu pro osobní setkávání a výměnu zkušeností, program je rozdělen na čtyři odborné panely – bezpečný prostor, technologie, prevence a edukace, legislativa. Její součástí je také bohatý doprovodný program. Auditorium tvoří nejen zástupci obecních a městských policií, ale také statní správy, samospráv, integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, exekutivy, akademické sféry a dalších subjektů a organizací včetně neziskového sektoru a dobrovolnických aktivit. Hlavním organizátorem je společnost FT Technologies a.s., která je považována za lídra trhu v oblasti poskytování informačních technologií pro obecní a městské policie. Spoluorganizátorem je Právnická fakulta Univerzity Palackého Olomouc. Konferenci podporuje Olomoucký kraj a Statutární město Olomouc, hlavními partnery jsou společnosti AUDIOPRO s.r.o., ČD - Telematika a.s. a HIKVISION Czech s.r.o., přičemž na zdárné realizaci spolupracuje a konferenci podporuje řada dalších subjektů a partnerů. Bližší informace lze nalézt na www.fttech.org/konference2023.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

10. 3. 2023