Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Tak málo stačí k pomoci druhým
Reflexní pásek či přívěšek. Kolik jste jich v rámci svých preventivních kampaní rozdali? Stovky, tisíce? A nenašlo by se jich pár v šuplíku, které byste mohli darovat? Ptají se Vaši parťáci z Michalovců, kteří již několik měsíců intenzivně „vypomáhají“ svým kolegům v ukrajinském Užhorodě.

Jde o obyčejný lidský příběh. Ukrajinské děti z Užhorodu, které chodí do školek a škol či třeba seniory jdoucí na nákup nebo třeba na hřbitov. Sami to dobře známe z mnoha kampaní, že je potřeba „být vidět“, obzvláště v tomto ročním období, kdy je ještě ráno šero a v pozdním odpoledni jakbysmet. „A ty děti jsou navíc v prostředí, kdy jsou ulice potemnělé vzhledem k situaci, která u našich východních sousedů panuje,“ přibližuje Marcel Medviď, zástupce náčelníka Městské policie Michalovce. On a jeho kolegové od vypuknutí válečného konfliktu na Ukrajině intenzivně pomáhají rozličnými sbírkami a spolupracují s jejich distribucí prostřednictvím ukrajinských policistů. Vždyť Michalovce jsou jedním z nejvýchodnějších slovenských měst ležícím jen třicet kilometrů od hranic s Ukrajinou a mají s místními policisty velice dobré a dlouhodobé přátelské vazby. „Před pár dny se na nás obrátili s prosbou, zda bychom dokázali zajistit pro děti a seniory nějaké reflexní pásky či přívěšky. A protože víme, že Vaše společnost má velice blízko k desítkám obecních a městských policií, rozhodli jsme se Vašim prostřednictvím je oslovit. Třeba se u někoho v šuplíku najde pár kousků, které nám pošle a my jej budeme moci předat našim ukrajinským přátelům k distribuci,“ zamýšlí se Medviď, který věří, že čeští, slovenští i polští kolegové jeho výzvu vyslyší a budou nápomocni. A aby ta výzva měla co největší dopad, bylo by podle Medviďa nejlepší, pokud by dárci na nic nečekali a hned po přečtení článku poslali obálku či balíček, ať může dojít k předání dětem a seniorům, co nejdříve.

Čtěte také: Náhodné setkání (fttech.org)

„Věřte, že ta situace není lehká, mnozí z nás si ji ani nedokáží představit, a my alespoň takto můžeme býti trochu nápomocni. A předem děkujeme za jakoukoliv pomoc, která se u nás shromažďuje a kterou již řadu měsíců předáváme dál potřebným,“ naráží Medviď na neustálý nedostatek hygienických potřeb, zdravotnického materiálu, powerbanek či baterek. „Fakt děkujeme,“ uzavírá Medviď.

Balíčky s reflexními páskami a přívěšky lze posílat na adresu: Mestská polícia Michalovce, PhDr. Marcel Medviď, Námestie osloboditeľov 83, 071 01 Michalovce, Slovensko
Přímý kontakt: marcel.medvid@msumi.sk

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

8. 11. 2022