Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Vsetínská flotila se rozrůstá
K jedenácti stávajícím přibude ve Vsetíně od září letošního roku dalších sedm. Řeč je o SOS tlačítkách SeniAngel, která se rozhodla pořídit zdejší radnice.

První SOS tlačítka SeniAngel pořídila vsetínská radnice pro své občany před téměř rokem a půl, nyní se rozhodla obstarat další. Umístila se totiž na prvním místě v celorepublikové soutěži ministerstva práce a sociálních věcí s projektem Vsetínský senior, jehož součástí je právě pořízení sedmi SOS tlačítek SeniAngel. „Případů domácích úrazů osamělých seniorů na Vsetíně přibývá a bezpečnostní tlačítka pomáhají řešit tento problém,“ podotýká místostarostka Simona Hlaváčová. Podle ní tak může radnice podpořit další seniory žijící doma ve svém prostředí a dodat jim určitý pocit bezpečí. „Věřím, že i jejich rodinní příslušníci budou klidnější, když budou vědět, že jejich bavička či dědeček mají zajištěnu první pomoc v případě nehody,“ dodává. Její slova potvrzuje Patrik Pecina ředitel Městské policie Vsetín, která v celém procesu pomoci sehrává nezastupitelnou roli, jelikož jak stávající tak ty, která vsetínští senioři teprve obdrží, jsou napojena na pult místních strážníků. „Poté, co uživatel tlačítko zmáčkne, tak mu obratem voláme a hovor je automaticky spojen bez nutnosti jej přijímat. Pokud dotyčný neodpovídá, ani jinak nereaguje, je k němu vyslána hlídka městské policie, která zajistí další pomoc,“ popisuje postup pomoci Pecina. Skutečnost, že jsou tlačítka napojena na služebnu městské policie má zároveň jeden důležitý benefit. Při poplachu se totiž strážníkům automaticky vytváří událost v informačním systému MP Manager, jehož je modul SeniAngel součástí. A k události se samozřejmě automaticky nahrává hovor tlačítka. „Jsme rádi, že tuto službu můžeme vsetínským seniorům nabídnout a díky úspěšnému projektu ji rozšířit o další SOS tlačítka SeniAngel, protože na Vsetíně již senioři tuto službu využívájí,“ uzavírá místostarostka Hlaváčová.

SOS tlačítko SeniAngel vyvolá poplach při zmáčknutí SOS, při pádu či pokud hlídaná osoba opustí předem definovaný prostor. Nejvíce užívanou a oceňovanou funkcí je ale „zpětné volání“, prostřednictvím které lze ověřit oprávněnost poplachu. Samozřejmostí je upozornění na pokles nabítí baterie pod kritickou hodnotu. K jednotlivým SOS tlačítkům se do systému jednoduše a intuitivně zapisují důležité informace o uživateli, jeho zdravotním stavu, kontakty na příbuzné, popřípadě další důležité informace. Samozřejmostí je evidence poplachů včetně data a času, ale také aktuální GPS poloha SOS tlačítka SeniAngel na mapovém podkladu, který lze s údaji o uživateli on-line sdílet se složkami záchranného systému. Ty mohou rovněž využít generální klíč pro nedestruktivní otevření objektu, pokud jej systém nabízí. Veškeré osobní údaje jsou přitom zabezpečeny, protože SOS tlačítko SeniAngel je jedním z modulů dodávaného informačního systému MP Manager pro obecní a městské policie (GDPR compliant). Více na www.seniangel.eu.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

11. 8. 2022