Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
"Pátračky" jsou mezi strážníky hitem
V rámci své nedávné aktualizace se informační systém MP Manager napojil na oficiální databáze Policie České republiky PATROS a PATRMV. A „pátračky“ se hned staly mezi strážníky hitem. 

Po možnosti vyhledávat informace o hledaných a pohřešovaných osobách a vozidlech vyhlášených v pátrání přímo v oficiálních databázích informačního systému české policie strážníci usilovali dlouhodobě. A tak bylo více než zřejmé, že v okamžiku, kdy dojde k napojení na databáze PATROS a PATRMV, bude snaha městských policií začít tuto funkcionalitu využívat co nejdříve. Mezi prvními, kdo o přístupy požádali a již v databázích lustrují, patří například strážníci z Uničova. „Tuto novou funkcionalitu informačního systému MP Manager jsme uvítali a musím říci, že jsme s ní spokojeni. Vše bezchybně funguje a určitě chválím, že se toto propojení s Policií České republiky podařilo zrealizovat. Nejen ze své zkušenosti, ale také od strážníků slyším pozitivní hodnocení. Usnadňuje a především zrychluje nám to vytěžování informací o osobách a vozidlech, takže naprostá spokojenost,“ konstatuje Jiří Hübner, velitel Městské policie Uničov.

Podle Tomáše Nevídala, vedoucího vývojového oddělení FT Technologies, nyní může již více jak třetina uživatelů informačního systému MP Manager do databází PATROS a PATRMV nahlížet či u nich právě probíhá fáze testování a schvalování přístupu do těchto databází. „Je potřeba zdůraznit, že tato nová funkcionalita se totiž prozatím týká pouze městských policií, které používají serverovou edici našeho informačního systému MP Manager a zároveň mají vyřízen přístup do Centrálního místa služeb, tedy CMS2,“ upozorňuje. Právě přístup do CMS2 je totiž bezpodmínečně nutný, aby obecní a městské policie do policejních databázi mohly býti napojeny.

Čtěte také: Zahajujeme „revoluci“ v pátrání (fttech.org)

„Těší nás, že od uživatelů máme velice positivní reakce a zdá se, že databáze PATROS a PATRMV se mezi strážníky staly hitem. Na druhou stranu, netěší nás, že takříkajíc přešlapujeme v případě cloudů. Zde nyní opravdu nemůžeme nic dělat, protože stát tuto proceduru u obcí druhého a třetího stupně, kam spadá mnoho obecních a městských policií, nemá dořešenou," podotýká Nevídal. Společně tak netrpělivě čekají na okamžik, až bude těmto obcím (respektive obcím a městům) umožněno se na CMS2 připojit. Bude tak splněna jedna z hlavních podmínek, tedy že Policie České republiky umožňuje napojení na PATROS a PATRMV prostřednictvím Centrálního místa služeb. "Rád bych podotkl, že my máme veškeré procesy nastaveny. Jsme přichystáni, abychom i u těchto obecních a městských policií mohli okamžitě zahájit napojování na zmíněné databáze,“ doplňuje Nevídal.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

27. 7. 2022