Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Jako první v Polsku používají CEPiK v mobilu strážníci ve Skoczowe
Rozhodnutí pořídit si informační systém MP Manager bylo správné. Díky němu již nyní mohou strážníci ve Skoczowe v reálném čase získávat informace z Centrální evidence vozidel a řidičů (CEPiK 2.0). Společným úsilím se informatikům z městské policie, správce CEPiK 2.0 a dodavatele systému pro městské policie podařilo doladit detaily předávání informací z této databáze na mobilní telefony strážníků. Polským strážníkům se tak nabízí unikátní příležitost pracovat s daty přímo na ulici. 

Funkce vychází z principu napojení na databáze státu, který mají k dispozici například jejich čeští a slovenští kolegové. Ti využívají nejrozšířenější informační systém pro správu agendy obecních a městských policií MP Manager. Jejímu dodavateli, společnosti FT Technologies, se systém podařilo propojit k CEPiK 2.0 a vyzkoušet spojení na testovacích datech již na jaře letošního roku. A nyní se jako první městská policie v Polské republice k národní databázi CEPiK 2.0 připojila ta ze Skoczowa. Domníváme se, že je to historický okamžik nejen pro strážníky z tohoto města, ale pro všechny jejich kolegy v celém Polsku,“ podotýká Arkadiusz Woloszyn, ředitel polské pobočky zmíněné společnosti.

Městská policie ze Skoczowa přitom začala používat informační systém MP Manager teprve před třemi měsíci, přičemž si práci v systému, který používá více jak 150 městských a obecních policií ve střední Evropě nemůže vynachválit. „Informační systém MP Manager je určitě pro práci našich strážníků přínosný. Nabízí řadu funkcí a možností, nedivím se proto, že jej používá mnoho našich kolegů jak v České republice, na Slovensku, ale také v Polsku,“ říká mł. inspektor Marian Machalica, velitel Městské policie Skoczow. Podle něj našel inspiraci u kolegů v Cieszyne, kteří MP Manager používají již řadu let, řadu zkušeností a reference načerpal z rozhovorů s českými strážníky. „On-line napojení na CEPiK 2.0 bude pro nás velkým ulehčením práce. I proto jsme tomuto systému věřili a nyní jsme rádi, a myslím, že mohu hovořit i za své podřízené, že jej máme,“ dodává Machalica.

ftt_mpm_skoczow_20220720_780x439_01

Podle Woloszyna po možnosti získávat informace z CEPiK 2.0 volá řada polských strážníků již dlouhou dobu. Nyní již polští strážníci mohou kdekoliv v reálném čase prohlížet prostřednictvím mobilního telefonu či tabletu informace o vozidle a jeho provozovateli. K lustraci ve státní databázi CEPiK 2.0 stačí oprávněnému uživateli systému pouze zadat registrační značku vozidla a okamžitě získává potřebná data. „Strážník hned vidí veškeré informace o vozidle, které jsou v CEPiK 2.0 evidovány. Samozřejmostí jsou také informace o provozovateli či majiteli vozidla. Co je však nejdůležitější, vše se odehrává on-line, tedy v reálném čase,“ zdůrazňuje Woloszyn. Ten je přesvědčen, že tato funkce je obrovským přínosem pro obecní a městské policie, protože výrazně zefektivňuje a zrychluje všechny činnosti, které strážník na ulici provádí. Když se k tomu přičtou další standardní procesy a funkce, které MP Manažer nabízí, dostává se polským strážníkům do rukou nástroj, který nemá v Polsku obdoby.

ftt_mpm_skoczow_20220720_385x684_02 ftt_mpm_skoczow_20220720_385x684_01

Informační systém MP Manažer je nástroj pro správu agendy – komplexní řízení a evidenci činností v reálném čase – městských a obecních policií bez rozdílu na jejich velikosti a územní působnosti. Založen je na principu modularity umožňující práci prostřednictvím webového prohlížeče na jakémkoliv stacionárním či mobilním zařízení připojenému k internetu. Systém je vyvíjen téměř dvacet let společností FT Technologies a.s. ve spolupráci s jeho uživateli, a proto je nejrozšířenějším informačním systémem pro strážníky – využíván je ve více jak 150 obcích a městech v České republice, na Slovensku a v Polsku (fttech.org).

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

20. 7. 2022