Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
V Pardubicích začne vznikat unikátní mapa kriminality – monitoring tisku.
Unikátní mapa, z níž bude možno vyčíst, jak jsou na tom jednotlivé lokality z hlediska kriminality, bude vytvořena za spolupráce městské a republikové policie.
Státní a městská policie v Pardubicích budou těsněji spolupracovat a koordinovat své činnosti. Krajské ředitelství získá online přístup do informačního systému MP Manager, který využívá městská policie.
"S ředitelem policie pro Pardubický kraj Janem Švejdarem jsme se dohodli na konkrétních krocích, které zefektivnění naši vzájemnou spolupráci," řekl Rostislav Hübl, ředitel Městské policie Pardubice.
Operační důstojníci PČR budou mít přehled o poloze vozidel i pěších hlídek městské policie, které budou moci využít. Ředitelství PČR naopak poskytne městské policii data o místech páchání trestné činnosti na veřejných prostranstvích.
Dojde tak k vytvoření naprosto unikátní mapy kriminality, která nemá v České republice obdoby. Doposud nikde nebyla vzájemně propojena databáze přestupků a trestných činů v rámci městské a státní policie. Mapa pomůže lépe koordinovat součinnost obou bezpečnostních složek. Zajistí tak větší bezpečnost v ulicích Pardubic.

11. 10. 2014