Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Černošice, Lysá na Labem, Říčany - co mají společného?
Možná by stálo za to zvolat "Světe, div se...". Ale on to zas až tak velký div vlastně není. Řeč je o naší FTT ALPR aplikaci, již takřka standardní a nepostradatelné výbavě obecních a městských policií. Nyní si ji pořídili rovněž strážníci z Černošic, Lysé nad Labem a Říčan.

Aplikace ALPR slouží k automatickému rozpoznávání registračních značek vozidel, je součástí informačního systému MP Manager a díky tomu i on-line napojena na nezbytné databáze. Strážníkům tak po nasnímání registrační značky vozidla okamžitě poskytne informaci, zda je vozidlo v pořádku (zelený status), je třeba jej důkladněji prolustrovat, tedy nahlédnou na dřívější zápisy (recidivy) k němu učiněné (oranžový status) či přímo řešit (červený status) v případě, že je po vozidle vyhlášeno pátrání nebo nesplňuje konkrétní podmínku, pro kterou je kontrolováno – například neuhrazený parkovací poplatek.

Čtěte také: Hledané vozidlo, recidiva či neuhrazené parkování – FTT ALPR aplikace u strážníků boduje (fttech.org)

Při programování vývojáři FT Technologies a.s. využili svých mnohaletých zkušeností z vývoje a provozu technologie CamCar, která používá prvky umělé inteligence. Aplikace je přenositelná mezi mobilními zařízeními za dodržení licenčních podmínek. Zástupci městských a obecních policií si mohou o zaslání odkazu na ilustrační video a o možnost testování aplikace požádat obchodní oddělení.
Krátká veřejná sekvence je k dispozici na www.facebook.com/FTTechnologiesOlomouc či YouTube kanále.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

17. 1. 2022