Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
V Plzni i Ústí v tom mají jasno!
SOS tlačítka SeniAngel se osvědčila. Své o tom vědí jak v Plzni, tak v Ústí nad Labem, když v závěru loňského roku (2021) dospěli k názoru i nadále je používat, respektive pořídit do "své výstroje" další.

Letos tomu budou již čtyři roky, co si Městská policie Ústí nad Labem pořídila první SOS tlačítka SeniAngel, prostřednictvím kterých řeší otázku zajištění bezpečnosti svých spoluobčanů, zejména pak seniorů a osamělých osob. V polovině loňského roku se rozhodla, že toto komplexní a efektivní řešení budou ve městě používat i nadále. V jeho závěru pak pořídila další kusy. K rozhodnutí pokračovat ve využívání tlačítek se rozhodli rovněž v Plzni, kde jej kromě městské policie mají k dispozici rovněž pracovníci Úřadu městského obvodu Plzeň 3 a krajské pobočky Úřadu práce. Právě ten, i s ohledem na několik zkušeností z uplynulých "ostrých nasazení" SOS tlačítka SeniAngel, se rozhodl je mít i nadále pro své zaměstnance k ruce.

SOS tlačítka SeniAngel jsou napojena na pult městských strážníků a slouží jejich uživatelům k přivolání pomoci v případě nouze. Tlačítka jsou primárně určena pro seniory a osamělé osoby, uplatnění však najdou i u tělesně nebo zdravotně hendikepovaných a dalších ohrožených osob. Skutečnost, že jsou napojena na služebnu městské policie má zároveň jeden důležitý benefit. Při poplachu se totiž strážníkům automaticky vytváří událost v námi dodávaném informačním systému MP Manager jehož je modul SeniAngel součástí. A k události se samozřejmě automaticky nahrává hovor z SOS tlačítka SeniAngel. Poplach vyvolá tlačítko při zmáčknutí SOS, při pádu či pokud hlídaná osoba opustí předem definovaný prostor. Nejvíce užívanou a oceňovanou funkcí je ale „zpětné volání“, prostřednictvím které lze ověřit oprávněnost poplachu. Samozřejmostí je upozornění na pokles nabítí baterie pod kritickou hodnotu. K jednotlivým SOS tlačítkům se do systému jednoduše a intuitivně zapisují důležité informace o uživateli, jeho zdravotním stavu, kontakty na příbuzné, popřípadě další důležité informace. Samozřejmostí je evidence poplachů včetně data a času, ale také aktuální GPS poloha SOS tlačítka SeniAngel na mapovém podkladu, který lze s údaji o uživateli on-line sdílet se složkami záchranného systému. Ty mohou rovněž využít generální klíč pro nedestruktivní otevření objektu, pokud jej systém nabízí. Veškeré osobní údaje jsou přitom zabezpečeny, protože SOS tlačítko SeniAngel je jedním z modulů dodávaného informačního systému MP Manager pro obecní a městské policie (GDPR compliant). Více na www.seniangel.eu.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

4. 1. 2022