Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Také ve Svitu strážníci lustrují vozidla přes naší apku
Stává se standardní výbavou obecních a městských strážníků. Řeč je o FTT ALPR aplikaci, díky které mohou komfortně a rychle v terénu provádět komplexní lustraci vozidel, samozřejmě v reálném čase, tedy on-line. Nyní si tuto námi vyvinutou technologickou "vychytávku" pořídili rovněž strážníci ze slovenského Svitu.

Aplikace ALPR slouží k automatickému rozpoznávání regitračních značek vozidel, je součástí informačního systému MP Manager a díky tomu i on-line napojena na nezbytné databáze. Strážníkům tak po nasnímání registrační značky vozidla okamžitě poskytne informaci, zda je vozidlo v pořádku (zelený status), je třeba jej důkladněji prolustrovat, tedy nahlédnou na dřívější zápisy (recidivy) k němu učiněné (oranžový status) či přímo řešit (červený status) v případě, že je po vozidle vyhlášeno pátrání nebo nesplňuje konkrétní podmínku, pro kterou je kontrolováno – například neuhrazený parkovací poplatek.

Čtěte také: Hledané vozidlo, recidiva či neuhrazené parkování – FTT ALPR aplikace u strážníků boduje (fttech.org)

Při programování vývojáři FT Technologies a.s. využili svých mnohaletých zkušeností z vývoje a provozu technologie CamCar, která používá prvky umělé inteligence. Aplikace je přenositelná mezi mobilními zařízeními za dodržení licenčních podmínek. Zástupci městských a obecních policií si mohou o zaslání odkazu na ilustrační video a o možnost testování aplikace požádat obchodní oddělení.
Krátká veřejná sekvence je k dispozici na www.facebook.com/FTTechnologiesOlomouc či YouTube kanále.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

14. 11. 2021