Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Aktualizace informačního systému MP Manager přináší hned několik zajímavých novinek
Nadcházející aktualizace informačního systému MP Manager přináší řadu novinek. Jednou z nich je řešení správních deliktů na Slovensku podle nové legislativy související s objektivní odpovědností. Na své si však přijdou i čeští kolegové.

„Standardně měla pravidelná aktualizace informačního systému MP Manager započít až v třetím kvartálu, tedy v průběhu září. Vzhledem k tomu, že již ale máme technicky otestované řešení správních deliktů podle nové legislativy související s objektivní odpovědností, na které netrpělivě čekají slovenští uživatelé, uspíšili jsme celý proces a aktualizace jsme již zahájili,“ podotýká Tomáš Nevídal, vedoucí vývojového oddělení FT Technologies a.s., jehož tým programátorů za přípravou aktualizací stojí.

Čtěte také: Městská policie Košice již eviduje správní delikty podle zákona o objektivní odpovědnosti, další budou následovat (fttech.org)

Důležitá úprava v nastávající aktualizaci čeká rovněž na obecní a městské policie v České republice. „Týká se nastavení práv lustrace v základních registrech, kde bude nezbytné po proběhlé aktualizaci tato práva nově nastavit. Nejedná se o nic složitého, jednoduchý návod je v manuálu aktualizace,, vysvětluje Nevídal. Z celkem obsáhlého výčtu aktualizačních úprav je  pak potřeba „vypíchnout“ ještě jedna podstatná změna, která se dotkne uživatelů informačního systému. Končí funkce rozpoznávání registračních značek vozidel v modulu MDA. „Funkce dosáhla svých technických limitů a plně ji nahradila s rozvojem dalších technologií a větším užíváním prvků umělé inteligence v našem systému FTT ALPR aplikace,“ upřesňuje Nevídal. Pro strážníky by však neměla být žádným překvapením, jelikož na ni byli upozorňováni  delší dobu.

Čtěte také: Vývoj nezastavíš. Zastaralé rozpoznání registračních značek v MDA končí… (fttech.org)

Pravidelná aktualizace informačního systému MP Manager je prováděna v kvartálních intervalech a připravována ve všech třech jazykových mutacích systému, tedy české, slovenské i polské. Kromě pravidelných aktualizací jsou celoročně prováděny mimořádné aktualizace, které reagují na případné legislativní změny, oprávněné požadavky klientů a podobně. Aktualizace jsou součástí našich standardních služeb.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

26. 8. 2021