Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Stejný scénář - otestovat a nasadit do ulic. Nově v Chomutově, Liberci, Trenčíně a Valticích.
Otestovat, přesvědčit se o nezpochybnitelných přednostech a pokud možno co nejdříve nasadit strážníkům do ulic jako perfektního pomocníka. Řeč je o FTT ALPR aplikaci. Nyní řady uživatelů rozšířili strážníci v Chomutově, Liberci, Trenčíně a Valticích.

Tato technologická novinka pro obecní a městské policie se stala středem pozornosti českých i slovenských strážníků hned po svém oficiálním představení počátkem února letošního roku. FTT ALPR aplikace, která je součástí informačního systému MP Manager, totiž pro strážníka představuje komfortního a rychlého on-line pomocníka v terénu. Překvapení u strážníků vyvolává zejména fakt, že aplikace není určena pouze na kontrolu vozidel, zda mají uhrazen parkovací poplatek, ale řeší lustraci registračních značek vozidel komplexně.

Čtěte také: Hledané vozidlo, recidiva či neuhrazené parkování – FTT ALPR aplikace u strážníků boduje (fttech.org)

Jako první začali aplikaci využívající prvky umělé inteligence používat strážníci z Městské policie Havířov, záhy se k nim přidali také slovenští kolegové, a to z Ilavy. Od té doby se počet uživatelů rozrůstá a v českých a slovenských ulicích probíhá komlexní lustrace registračních značek prostřednictvím několika desítek mobilních zařízení. Nově FTT ALPR aplikaci v posledních dnech začali používat rovněž strážníci z Chomutova, Liberce, Trenčína a Valtic.

Díky prvkům umělé inteligence by do budoucna měla plně nahradit funkci rozpoznání značek vozidel v modulu MDA informačního systému MP Manager. Ta dosáhla svých technologických limitů a tak s plánovanou aktualizací systému (Q3/2021 v září 2021) skončí - více zde (fttech.org).

Aplikace ALPR od společnosti FT Technologies a.s. je nativní aplikace pro OS Android, která je on-line propojena s informačním systém MP Manager pro obecní a městské policie (od 1. 2. 2021). Jedná se o (ALPR) technologii určenou pro automatické rozpoznávání registračních značek vozidel. Při jeji vývoji vývojáři využili svých mnohaletých zkušeností z vývoje a provozu technologie CamCar, která používá prvky umělé inteligence. Aplikace je přenositelná mezi mobilními zařízeními za dodržení licenčních podmínek. Zástupci městských a obecních policií si mohou o zaslání odkazu na ilustrační video a o možnost testování aplikace požádat obchodní oddělení.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

15. 7. 2021