Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Vývoj nezastavíš. Zastaralé rozpoznání registračních značek v MDA končí…
Ve své době to byl hit. Funkce rozpoznání registračních značek vozidel v modulu MDA informačního systému MP Manager byl cenným pomocníkem nejednoho strážníka. S plánovanou aktualizací (Q3/2021) systému tato funkce, která v MDA dosáhla svých limitů, skončí. Strážníci však nemusí zoufat, používat mohou FTT ALPR aplikaci s prvky umělé inteligence.

„Nástroj rozpoznání registrační značky vozidel z fotografie, který byl řadu let součástí MDA informačního systému MP Manager, dosáhl svých technických limitů. Ve své době se jednalo o velice efektivní a strážníky hojně užívanou funkci, ale pokrok jde dopředu a dnes působí víc problémů než užitku. Navíc jeho udržování je s rozvojem technologií daleko složitější,“ vysvětluje důvody konce funkce v MDA Tomáš Nevídal, vedoucí vývojového oddělení FT Technologies. Jeho tým se tak již před časem začal věnovat vývoji vlastní aplikace ALPR (Automatic License Plate Recognition), kterou uživatelům informačního systému MP Manager představil počátkem letošního roku. A aplikace se hned stala mezi strážníky, zejména těmi v terénu, hitem.

EDIT: Plánovaná aktualizace Q3/2021 informačního systému MP Manager proběhne v září 2021.

Čtěte také: Hledané vozidlo, recidiva či neuhrazené parkování – FTT ALPR aplikace u strážníků boduje (fttech.org)

„V uplynulých letech jsme vyvinuli spoustu skvělých softwarových nástrojů, úspěšně využíváme umělou inteligenci, zejména pak v našem inteligentním monitorovacím vozidle CamCar. Tak jsme vše poskládali a vyvinuli ALPR aplikaci,“ popisuje Nevídal nutný krok, který souvisí s rozvojem informačním technologií. Asi není třeba dodávat, že vše funguje on-line, je propojeno na MP Manager a zautomatizováno, tedy od založení události až po kontrolu v připojených databázích v reálném čase. Překvapení u strážníků vyvolává zejména fakt, že FTT ALPR aplikace není určena pouze na kontrolu vozidel, zda mají uhrazen parkovací poplatek, ale řeší lustraci registračních značek vozidel komplexně.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

2. 7. 2021