Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Prestižní mezinárodní setkání strážníků se přesouvá na příští rok
Je považováno za ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policí. Do Olomouce na něj každoročně v průběhu tří dnů zavítá 200 účastníků z Česka, Slovenska a Polska. Letos se však Mezinárodní konference obecních policí neuskuteční. Na vině je všem zřejmá nejistota okolo organizace tak rozsáhlého mezinárodního projektu v souvislosti s pandemií COVID-19.

„Z pozice technologického lídra bychom určitě dokázali uspořádat „neosobní“ konferenci v kyberprostoru, ale nechceme tak činit, jelikož se jedná o ojedinělou platformu pro osobní setkávání a výměnu zkušeností s nezaměnitelnou atmosférou,“ podotýká Daniel Bednařík, předseda správní rady FT Technologies a.s., která mezinárodní setkání organizuje. Již loni byla konference kvůli pandemii organizována v náhradním, podzimním termínu. A i tehdy došlo těsně před zahájením díky nastupující další covidové vlně k určitým omezením a zejména programovým změnám. „A my nechceme jakkoliv snižovat našimi účastníky oceňovaný vysoký konferenční standard, kterého se nám podařilo ve spolupráci s našimi partnery dosáhnout. A tak jsme po dlouhých diskuzích přistoupili k rozhodnutí, že ten vysoký standard, na který jsou naši hosté zvyklí, chceme udržet, i za cenu toho, že konferenci letos nebudeme organizovat,“ dodává Bednařík. Celý tým však již vidí určité „světlo na konci tunelu“, a tak začíná podnikat kroky k tomu, aby se ojedinělé mezinárodní setkání obecních a městských policií konalo v tradičním termínu, na který jsou všichni zvyklí, na jaře roku 2022.

Mezinárodní konference obecních policií je primárně určena zástupcům obecních a městských policií, účastní se jí rovněž reprezentanti státní správy a samospráv, integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, partnerských organizací a v neposlední řadě i akademické sféry – každoročně se jí účastní okolo 200 účastníků. Vytváří ojedinělou platformu pro osobní setkávání a výměnu zkušeností, program je rozdělen na čtyři odborné panely – bezpečný prostor, technologie, prevence a edukace, legislativa. Její součástí je také bohatý doprovodný program. Hlavním organizátorem je společnost FT Technologies a.s., která je považována za lídra trhu v oblasti informačních technologií pro obecní a městské policie. Aktuální informace o konferenci a dalších aktivitách jsou průběžně publikovány na facebookovém profilu FTTechnologiesOlomouc.

25. 6. 2021