Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Rovněž písečtí strážníci již mají k dispozici FTT ALPR aplikaci
FTT ALPR aplikaci k okamžité a komplexní lustraci registračních značek vozidel si pořídili také strážníci z Městské policie Písek. Nejprve využili nabídky krátkodobého testování a nyní již ji mají v ostrém provozu. A první ohlasy dokládájí, že jsou nadmíru spokojeni.

Tato technologická novinka pro obecní a městské policie se stala středem pozornosti českých i slovenských strážníků hned po svém oficiálním představení počátkem února letošního roku. FTT ALPR aplikace, která je součástí informačního systému MP Manager, totiž pro strážníka představuje komfortního a rychlého on-line pomocníka v terénu.

Díky skutečnosti, že je on-line napojena na nezbytné databáze, strážníkům okamžitě poskytuje po nasnímání registrační značky vozidla informaci, zda je vozidlo v pořádku (zelený status), je třeba jej důkladněji prolustrovat, tedy nahlédnou na dřívější zápisy (recidivy) k němu učiněné (oranžový status) či přímo řešit (červený status) v případě, že je po vozidle vyhlášeno pátrání nebo nesplňuje konkrétní podmínku. V případech, kdy provádějí rovněž kontroly úhrad parkovacích poplatků a je systém napojen na potřebnou databázi, získají také okamžitou informaci o oprávněnosti parkovat na daném místě. Jak sami strážníci dokládají zkušenostmi z testování i ostrého provozu, její používání pro ně znamená opravdu velkou úsporu času.

Aplikace ALPR od společnosti FT Technologies a.s. je nativní aplikace pro OS Android, která je on-line propojena s informačním systém MP Manager pro obecní a městské policie. Jedná se o (ALPR) technologii určenou pro automatické rozpoznávání registračních značek vozidel. Při jeji vývoji vývojáři využili svých mnohaletých zkušeností z vývoje a provozu technologie CamCar, která používá prvky umělé inteligence. Aplikace je přenositelná mezi mobilními zařízeními za dodržení licenčních podmínek. Zástupci městských a obecních policií si mohou o zaslání odkazu na ilustrační video požádat obchodní oddělení.
Krátká veřejná sekvence je k dispozici na www.facebook.com/FTTechnologiesOlomouc či YouTube kanále.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

9. 6. 2021