Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Řady uživatelů FTT ALPR aplikace se rozrostly o strážníky MP Vyškov
Strážníci Městské policie Vyškov mají ve svých mobilních telefonech k dispozici FTT ALPR aplikaci.  Díky ní mohou v ulici města provádět okamžitou komplexní lustraci registračních značek vozidel.

FTT ALPR aplikace, která je součástí informačního systému MP Manager, představuje komfortního a rychlého on-line pomocníka strážníků v terénu. Díky skutečnosti, že je on-line napojena na nezbytné databáze, jim okamžitě poskytuje po nasnímání registrační značky vozidla informaci, zda je vozidlo v pořádku (zelený status), je třeba jej důkladněji prolustrovat, tedy nahlédnou na dřívější zápisy (recidivy) k němu učiněné (oranžový status) či přímo řešit (červený status) v případě, že je po vozidle vyhlášeno pátrání nebo nesplňuje konkrétní podmínku. V případech, kdy provádějí rovněž kontroly úhrad parkovacích poplatků a je systém napojen na potřebnou databázi, získají také okamžitou informaci o oprávněnosti parkovat na daném místě. Jak sami strážníci dokládají zkušenostmi z testování i ostrého provozu, její používání pro ně znamená opravdu velkou úsporu času.

Čtěte také: Hledané vozidlo, recidiva či neuhrazené parkování – FTT ALPR aplikace u strážníků boduje (fttech.org)

Tato technologická novinka byla obecním a městským policiím představena teprve před několika týdny a hned se stala středem pozornosti strážníků. Výhodou je, že si ji v rámci testovacího provozu mohou vyzkoušet a přesvědčit se o nesporných výhodách. Vůbec prvními, kdo přešel od testování k ostrému provozu byla Městská policie Havířov, na Slovensku je následovali strážníci z Ilavy. Nyní se k nim přidali vyškovští strážníci. Nicméně, že se počet uživatelů FTT ALPR aplikace začne rychle rozrůstat dokládá fakt, že mnohé policie již ukončily testování a právě podnikají nezbytné administrativní kroky, aby se tato technologie mohla stát nedílnou součástí "výbavy" rovněž jejich strážníků v terénu.


Čtěte také: FTT ALPR aplikaci již používají také první slovenští strážníci (fttech.org)

Aplikace ALPR od společnosti FT Technologies a.s. je nativní aplikace pro OS Android, která je on-line propojena s informačním systém MP Manager pro obecní a městské policie (od 1. 2. 2021). Jedná se o (ALPR) technologii určenou pro automatické rozpoznávání registračních značek vozidel. Při jeji vývoji vývojáři využili svých mnohaletých zkušeností z vývoje a provozu technologie CamCar, která používá prvky umělé inteligence. Aplikace je přenositelná mezi mobilními zařízeními za dodržení licenčních podmínek. Zástupci městských a obecních policií si mohou o zaslání odkazu na ilustrační video požádat obchodní oddělení. 
Krátká veřejná sekvence je k dispozici na www.facebook.com/FTTechnologiesOlomouc či YouTube kanále.

Doporučujeme Vám sledovat náš profil na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

8. 4. 2021