Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
"Americký sen" má pokračování
Možná si vzpomínáte na počátek dubna loňského roku a doslova šok, který jsme zažili v souvislosti s poněkud netradiční poptávkou na informační systém MP Manager.

Dnes, přesně po roce odlétá Daniel Bednařík, předseda správní rady FT Technologies a.s. do Filadelfie, aby se osobně setkal s Alice Apriele Czermak, majitelkou společnosti DIGNOM. Formálně s ní podepíše již dojednanou smlouvu o spolupráci na zastupování naší společnosti v Spojených státech amerických. Dovrší se tak první fáze dlouhého procesu, který započal poněkud netradičním emailem. „Podařilo se nám nalézt společnost, která má navíc blízko k naší zemi. Řídí ji žena, jejíž prarodiče pocházejí od královehradecka, ale má ve své společnosti i několik zaměstnanců z místní krajanské komunity, ale také spolupracuje z několika slovenskými digitálními nomády. Dílem to byla obrovská náhoda, ale pomohlo nám rovněž zapojení do mezinárodního výměnného programu IKAR,“ poznamenává Bednařík. 

Čtěte také: „Je to šok!“ reaguje Daniel Bednařík na žádost policie (fttech.org)

Doposud se veškerá jednání vedla přes telekonferenční hovory, nyní nakonec dojde k prvnímu osobnímu setkání. Během osmidenního pobytu za „velkou louží“ čeká na Bednaříka i řada schůzek s již ustanovenými členy projektového týmu, který by se měl zaobírat implementací serverové edice informačního systému MP Manager. „Považuji to tak trochu za zázrak, že se nám v průběhu jednoho roku, navíc za tak komplikované situace s pandemií, podařilo nalézt strategického partnera a naladit se na společnou řeč a vnímání problematiky,“ podotýká. V průběhu jednání by se již měly řešit i konkrétní termíny první implementace demo verze na americké půdě. "Na setkani s pan Bednarik se moc tesit. Na letisti vitat mazoretky," zakončila svůj zatím poslední e-mail, tentokrát v lámané češtině Alice Apriele C.

1. 4. 2021