Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Hledané vozidlo, recidiva či neuhrazené parkování – FTT ALPR aplikace u strážníků boduje
Překvapení, spokojenost, zájem o okamžité nasazení do ostrého provozu. Nejčastější reakce ze strany obecních a městských policií po testování aplikace ALPR, která je součástí informačního systému MP Manager. Zejména skutečnost, že aplikace není určena pouze na kontrolu parkování, ale slouží k rychlé a komplexní lustraci registračních značek vozidel, je vnímána jako velký benefit.

„Naše neveřejné ilustrační video určené pouze uživatelům našeho systému za první týden od svého publikování atakuje tisícovku zhlédnutí. Co je však více potěšující a vypovídající, aplikace je testována již na téměř dvacítce obecních a městských policií v České republice a na Slovensku, přičemž zpětná vazba od nich je velice kladná,“ podotýká Daniel Bednařík ze společnosti FT Technologies a.s., která za vývojem aplikace v informačním systému pro obecní a městské policie stojí. Překvapení u strážníků vyvolává zejména fakt, že aplikace není určena pouze na kontrolu vozidel, zda mají uhrazen parkovací poplatek, ale řeší lustraci registračních značek vozidel komplexně.

FTT_ALPR APP_6_385x178 FTT_ALPR APP_5_385x178
FTT ALPR aplikace po nasnímání registrační značky zobrazí výsledek lustrace v reálném čase (ilustrační snímky).

„Ano, použili jsme naše zkušenosti s prvky umělé inteligence z kontroly parkování, ale naše nová aplikace kromě této funkce nabízí i okamžitou informaci o vozidle jako takovém. Tedy zda po něm není vyhlášeno pátrání či u něj není evidována recidiva nebo jiné interní poznámky městské policie,“ popisuje Bednařík. Právě to strážníci pohybující se na ulici velmi kvitují, jelikož jim usnadňuje a zrychluje jejich práci, navíc v reálném čase. Aplikace ALPR informačního systému MP Manager, jenž je on-line napojen na nezbytné databáze, tak strážníkům po nasnímání registrační značky vozidla okamžitě poskytne informaci, zda je vozidlo v pořádku (zelený status), je třeba jej důkladněji prolustrovat, tedy nahlédnou na dřívější zápisy (recidivy) k němu učiněné (oranžový status) či přímo řešit (červený status) v případě, že je po vozidle vyhlášeno pátrání nebo nesplňuje konkrétní podmínku, pro kterou je kontrolováno – například neuhrazený parkovací poplatek. Podle Bednaříka se zájem o aplikaci dal očekávat. „První reakce strážníků z terénu nám dávají za pravdu. Aplikace je nástrojem, který jim usnadňuje práci a šetří čas. A to byl ten hlavní důvod její implementace do našeho systému,“ uzavírá Bednařík.

FTT_ALPR APP_1_800x369
Úvodní obrazovka aplikace ALPR od společnosti FT Technologies a.s. (ilustrační snímek)

Aplikace ALPR od společnosti FT Technologies a.s. je nativní aplikace pro OS Android, která je on-line propojena s informačním systém MP Manager pro obecní a městské policie (od 1. 2. 2021). Jedná se o (ALPR) technologii určenou pro automatické rozpoznávání registračních značek vozidel. Při jeji vývoji vývojáři využili svých mnohaletých zkušeností z vývoje a provozu technologie CamCar, která používá prvky umělé inteligence. Aplikace je přenositelná mezi mobilními zařízeními za dodržení licenčních podmínek. Zástupci městských a obecních policií si mohou o zaslání odkazu na ilustrační video požádat obchodní oddělení.
Krátká veřejná sekvence je k dispozici na www.facebook.com/FTTechnologiesOlomouc či YouTube kanále.

10. 2. 2021