Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Městská policie Gliwice bude používat informační systém MP Manager
Největším klientem v Polsku, který se rozhodl pořídit svým strážníkům informační systém MP Manager, se staly polské Gliwice.  Městská policie Gliwice bude tento efektivní a jednoduchý modulární webový nástroj pro správu agendy strážníků používat od konce tohoto roku. O tom, že nasazení tohoto informačního systému přináší mnoho pozitiv, přesvědčily vedení města i policie zkušenosti obecních a městských policií, které jej již řadu let využívají. Společnost FT Technologies, která systém téměř dvacet let vyvíjí a zdokonaluje, je považována za lídra českého a slovenského trhu, nyní se úspěšně začíná etablovat i v Polsku.

„Rozhodnutím města Gliwice pořídit městské policii náš informační systém MP Manager je dalším významným milníkem v našem uvedení na polském trhu. Této důvěry si velice vážíme,“ podotýká Daniel Bednařík, předseda představenstva FT Technologies a.s., která systém poskytuje. Jde podle něj o završení téměř dvouletých jednání nejen se samotnými zástupci města, ale i polské státní správy. „Tak jak jsme v dávných dobách museli překonat určitou nedůvěru na českém a poté na slovenském trhu, tak ve stejné situaci jsme byli rovněž u našich severních sousedů,“ připomíná Bednařík. První „vlaštovkou“ na polském trhu byla městská policie v Těšíně (Straż Miejska Cieszyn), která zástupcům polských měst poskytuje cenné reference přímo z praxe.

FTT_MPM_Gliwice_podpis_770x351
Rafall Bogdol, zástupce velitele MP Gliwice a Daniel Bednařík, předseda představenstva FT Technologies a.s.

„Městská policie Gliwice je našim významným partnerem na polském trhu. Skutečnost, že jsme schopni splnit všechny požadavky, které z jejich strany na fungování systému zaznívaly, jsou určitě také jedním z důvodů, proč se MP Manager stane součástí každodenní práce gliwických strážníků,“ konstatuje Arkadiusz Woloszyn, obchodní ředitel pro Polsko. Podle něj se dá předpokládat, že rozhodnutí Gliwic pořídit informační systém MP Manager bude signálem pro řadu dalších polských měst. „Náš systém je plnohodnotně připraven pro všechna polská specifika. Vychází z mnohaleté zkušenosti desítek českých a slovenských měst, u kterých se mimochodem řada velitelů polských městských policií rovněž dotazuje na reference,“ doplňuje Woloszyn.

„Naše město, respektive městská policie, má vysoké požadavky na informační systém. Hledali jsme komplexní software pokrývající širokou škálu agend, které naši strážníci řeší nejen v kanceláři, ale zejména na ulici. Důležitým požadavkem byla možnost vzdáleného přístupu do tohoto systému v reálném čase. Takže napojení na různé databáze, on-line komunikace odkudkoliv a třeba právě možnost ztotožnění osoby strážníky na ulici bez radiokontaktu s dispečinkem,“ říká Rafall Bogdol, zástupce velitele Městské policie Gliwice. „Inspirovali jsme se u českých a slovenských kolegů, kteří používají informační systém MP Manager. Ten vše toto umí, je modulární, má tedy řadu funkcí, a splňuje požadavky nejvyššího standardu bezpečnosti dle GDPR. Přesvědčili nás o tom i kolegové z Těšína, kteří jej již používají a jsou s ním nadmíru spokojeni,“ podotýká Bogdol. Podle něj při rozhodování důležitou roli sehrál také fakt, že se nejedná o žádnou novinku, ale jde o systém, který je mnoho let zdokonalován. „Jak nás ubezpečili uživatelé, je k němu poskytován nadstandardní servis a samozřejmostí je pravidelná aktualizace a reagování na legislativní změny,“ říká Bogdol, který je přesvědčen, že FT Technologies a.s za téměř dvacet let, co uvedený systém nabízí je tím správným partnerem.

Doporučujeme Vám sledovat náš nový Facebookový profil FTTechnologiesOlomouc.

16. 11. 2020