Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Straż Miejska w Gliwicach będzie korzystać z systemu informacyjnego MP Manager
Największym obecnie klientem w Polsce, który zdecydował się na zakup systemu informacyjnego MP Manager dla swoich strażników, stały się Gliwice. Straż Miejska w Gliwicach będzie korzystać z naszego skutecznego, nowoczesnego i modułowego narzędzia webowego do zarządzania swoją jednostką już od końca tego roku. Doświadczenia innych miast, które stosują nasz program od wielu lat, przekonały Władze Miasta i Straż Miejską w Gliwicach, że wdrożenie MP Managera przynosi wiele korzyści. Firma FT Technologies, która od prawie dwudziestu lat rozwija i ulepsza ten system, jest uznawana za lidera na rynku czeskim i słowackim, a obecnie z dużym zainteresowaniem i powodzeniem lokuje się również w Polsce.

„Decyzja miasta Gliwice o implementacji naszego systemu informacyjnego MP Manager to kolejny ważny kamień milowy w wejściu na polski rynek. Bardzo cenimy to zaufanie” - zauważa Daniel Bednařík, prezes zarządu FT Technologies a.s., która dostarcza system. Według niego jest to zakończenie prawie dwuletnich negocjacji nie tylko z samymi przedstawicielami miasta, ale także z polską administracją państwową. „Tak jak w starożytności musieliśmy przezwyciężyć pewną nieufność wobec rynku czeskiego, a potem słowackiego, tak samo byliśmy z naszymi północnymi sąsiadami” - wspomina Bednařík. Pierwszą „jaskółką” na polskim rynku była Straż Miejska w Cieszynie, która dostarcza przedstawicielom polskich miast cenne referencje wprost z praktyki.

FTT_MPM_Gliwice_podpis_770x351
Pan Rafał Bogdoł, zastępca komendanta SM Gliwice i Pan Daniel Bednařík, prezes zarządu FT Technologies a.s.

„Straż Miejska w Gliwicach jest naszym ważnym partnerem na polskim rynku. Fakt, że jesteśmy w stanie spełnić wszystkie wymagania stawiane nam co do funkcji i obsługi systemu, jest z pewnością jednym z powodów, dla których MP Manager stanie się częścią codziennej pracy gliwickiej Straży Miejskiej“ - mówi Arkadiusz Wołoszyn, Dyrektor Oddziału Polskiego. Według niego można przypuszczać, że decyzja Gliwic o zakupie systemu informacyjnego MP Manager będzie sygnałem dla wielu innych polskich miast. „Nasz system jest w pełni przygotowany pod kątem wszystkich polskich wymagań prawnych oraz specyfiki naszych straży. MP Manager opiera się na wieloletnim doświadczeniu czeskich i słowackich miast, gdzie zresztą wielu komendantów polskich straży miejskich również pyta o referencje“ - dodaje Wołoszyn.

„Nasze miasto Gliwice, a w szczególności straż miejska ma wysokie wymagania co do systemu informacyjnego. Poszukiwaliśmy na rynku kompleksowego oprogramowania obejmującego szerokie możliwości realizacji zadań, które nasi strażnicy realizują nie tylko w biurze, ale przede wszystkim na ulicy. Istotnymi naszymi wymaganiami były: możliwość zdalnego dostępu do tego systemu w czasie rzeczywistym, czyli podłączenie do różnych baz danych, komunikacja online z dowolnego miejsca i możliwość identyfikacji osoby na ulicy bez kontaktu radiowego z dyżurnym” - mówi Pan Rafał Bogdoł, zastępca komendanta SM Gliwice. „Zainspirowali nas koledzy z Czech i Słowacji, korzystający z systemu informacyjnego MP Manager, którzy twierdzą, że system potrafi to wszystko zrobić. Program jest modułowy, spełnia szereg funkcji i jest zgodny z najwyższymi standardami bezpieczeństwa zgodnie z RODO. Przekonali nas również koledzy z Cieszyna, którzy już go używają i są z niego bardzo zadowoleni” - zauważa Pan Rafał Bogdoł. Według niego istotną rolę w procesie decyzyjnym odegrał też fakt, że nie jest to nowość, a doskonalony od wielu lat system. „Jak zapewniali nas użytkownicy, system zapewnia ponadstandardowe możliwości, jest regularnie aktualizowany i reaguje na zmiany legislacyjne” - mówi Pan Rafał Bogdoł, który uważa, że FT Technologies a.s jest właściwym partnerem z dwudziestoletnim doświadczeniem w tym systemie.

Polecamy Państwu śledzenie naszego nowego profilu na Facebooku FTTechnologiesOlomouc.

16. 11. 2020