Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Čtěte pozorně: Bezpečnost účastníků konference je naší nejvyšší prioritou, a tak se není čeho bát...
Průběžně aktualizujeme hygienická opatření platná na V. Mezinárodní konferenci obecních policií. Vycházejí z našich jednání s odborníky a samozřejmě také platných nařízení úřadů přijímaných v souvislosti s pandemií COVID-19. Jelikož je pro nás bezpečnost účastníků konference nejvyšší prioritou, jsou některá námi přijímaná opatření nadstandardní, zárověň však k nim přistupujeme se "selským rozumem".

"Samozřejmě, vnímáme realitu kolem nás a již při přípravě konference v jarním termínu jsme plánovali určitá opatření, která měla zvýšit komfort a pocit bezpečí našich hostů. Právě bezpečnost účastníků konference je pro nás největší prioritou," přibližuje Daniel Bednařík ze společnosti FT Technologies a.s., která je hlavním organizátorem konference. I proto se organizátoři sešli s experty na hygienu a epidemie z Krajské hygienické stanice Olomouckého kraje, aby společně diskutovali nad plánovanými opatřeními. "To setkání bylo velice inspirativní, nabídlo nám několik poznatků a vůbec celkový náhled na danou problematiku, včetně postřehů, jak se ten covidový vir chová," podotýká Bednařík, kterého potěšila vstřícnost a možnost konzultací ze strany těchto odborníků. "Domluvili jsme se, že budeme v kontaktu a v případě potřeby budeme moci kdykoliv aktuální vývoj konzultovat. A tak se i děje," dodává.
Snad všem je přitom jasné, že nadcházející setkání se neobejde bez již klasických opatření, tedy nošení roušek, určitého sociálního distancu a zejména osobní zodpovědnosti. "Ta je strašně důležitá, protože je asi nejzákladnějším a nejefektivnějším nástrojem boje proti viru, který tu s námi je a bude," upozorňuje Bednařík. Výhodou konference je skutečnost, že má již několik let stanovený limit počtu účastníků, přestože samotné prostory, kde se konference odehrává, jsou schopny pojmout téměř dvojnásobný počet. "Dlouhodobě deklarujeme, že je to pro komfort účastníků, dnes navíc paradoxně i velká výhoda," přiznává Bednařík. S daným prostorem si tak lze "vyhrát" a nad rámec direktivně stanovených úředních požadavků organizátoři přicházejí hned s několika "fresh" novinkami na letošní konferenci.

Detailní přehled přijímaných preventivních hygienických opatření V. Mezinárodní konference obecních policií je publikován zde.

"Budova právnické fakulty, kde se konference koná, nám umožní vytvořit z jednoho přednáškového sálu provizorní "jídelnu". Nejenže tak dojde k další podpoře sociálního distancu, ale zároveň i určitému zvýšení komfortu účastníků," podotýká Pavel Boháč ze společnosti FT Technologies a.s., který se přípravou konference zabývá. Novinkou bude i vytvoření dvou "relax zón" před budovou, jenž budou moci hosté využít o přestávkách k pobytu na čerstvém vzduchu. "Upravili jsme i program konference. Přidali jsme do něj hned několik přestávek, aby lidé měli opravdu větší komfort a zejména možnost si alespoň na chvíli oddechnout bez roušek. Ty si do Olomouce účastníci naší konference holt musí přivézt, jelikož se staly součástí našeho každodenního života posledních měsíců," upřesňuje opatření Boháč. V intenzivním kontaktu jsou organizátoři i s dodavateli služeb podílejících se na zajištění chodu konference, zejména pak se zástupci SOŠ a SOU Služeb Velký Újezd, kteří připravuji na konferenci catering. "Jsme opravdu rádi za tohoto našeho partnera, jsou to vysoce cenění profesionálové, kteří vědí, co mají dělat a mají výborné reference. Pozitivně tento fakt vzali i samotní hygienici a epidemiologové," upozorňuje Boháč.
Takovým "evergreenem" všech opatření je kromě roušek rovněž používání dezinfekce. "Na jaře jsme aktivně zajistili přes 5 000 dezinfekčních dávek, nyní jsme ten stav navýšili na osm a půl tisíce, takže se můžeme desinfikovat až do aleluja," říká s trochou nadsázky Boháč. Ke všem opatřením je totiž podle něj nutné přistupovat především se selským rozumem. "Ano, bezpečnost účastníků konference je pro nás největší prioritou, nesmíme však rezignovat na normální život, takže k tomu tak budeme i přistupovat. Děkujeme, že spolu s námi budete zodpovědní, ale zároveň si naše setkání užijete v pohodlné a přátelské atmosféře, prostě tak, jak jste u nás v Olomouci zvyklí," uzavírá Bednařík.

Mezinárodní konference obecních policií je ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě a jejím mottem je „Jsme v první linii…“. Primárně je určená zástupcům obecních a městských policií, účastní se jí rovněž reprezentanti státní správy a samospráv, integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, partnerských organizací a v neposlední řadě i akademické sféry. Vytváří ojedinělou platformu pro osobní setkávání a výměnu zkušeností, program je rozdělen na čtyři odborné panely – bezpečný prostor, technologie, prevence a edukace, legislativa. Aktuální informace o konferenci, které se každoročně účastní okolo 200 účastníků, jsou průběžně publikovány na www.fttech.org/konference2020. Doporučujeme Vám také sledovat náš nový Facebookový profil FTTechnologiesOlomouc.

28. 8. 2020