Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Zveřejnili jsme první informace o průběhu V. Mezinárodní konferenci obecních policií
V. Mezinárodní konference obecních policií se koná v náhradním termínu 16. - 18. září 2020 v Olomouci. Jedná se o ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě, které se mělo konat počátkem dubna letošního roku, vyhlášený nouzový stav však plány na uskutečnění překazil. Nyní jsou již známy první obrysy průběhu konference v náhradním termínu, k zásadní změně přitom nedojde.  

„Nad konceptem konference přemýšlíme již od konce března, kdy jsme oslovili všechny naše partnery a také jim navrhli náhradní termín. Ten jsme také mohli v závěru května díky potvrzení ze strany Právnické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci veřejně vyhlásit," připomíná genezi jednání nad zářijovým termínem Pavel Boháč, PR manažer společnosti FT Technologies a.s., která toto ojedinělé setkání zástupců strážníků ze střední Evropy organizuje. Na formátu se nic zásadního nemění, na účastníky čeká v průběhu dvou konferenčních dnů přes dvacet přednášek ve čtyřech tématických panelech. "My jsme již měli program v březnu připraven k publikování, takže máme z čeho vycházet. Těší nás, že většina přednášek zůstala zachována, spíše nám dělá vrásky na čele, že těch témat i díky poznatkům z nouzového stavu a zvládání situace kolem nákazy COVID-19 máme nyní podstatně více. A přednáškového času stejně, takže to bude výzva," přiznává Boháč. Je tak více než jasné, že se účastníci konference mají na co těšit.

Čtěte také: Náhradní termín V. Mezinárodní konference obecních policií je již znám! (fttech.org)

Přestože byla naplněna kapacita auditoria již několik týdnů před konáním konference, nyní se část těchto míst z pochopitelných důvodů uvolnila. "I proto jsme se po dlouhé diskuzi rozhodli ještě část míst v sále uvolnit pro dodatečnou registraci na zářijový termín, a to za podmínek, které byly platné před samotným uzavřením registrace v březnu. K tomuto kroku nás vedl i určitý zájem o naší konferenci ze strany tradičních účastníků, kteří se v prvopočátcích pandemie nemohli z pochopitelných důvodů přihlásita rádi by do Olomouce přijeli," upřesňuje Boháč. Nic se však podle něj nemění na faktu, že kapacita auditoria zůstane zachována, takže ta příležitost se "doregistrovat" nejspíš nepotrvá dlouho. Známy jsou i první zásady hygienických pravidel. "Ta jsou jasně dána ze strany státní správy, my určitěme půjdeme mírně nad jejich rámec. Nejdůležitějším pilířem však zůstane osobní zodpovědnost, tedy zvážení svého aktuálního zdravotního stavu a rizika pro své kolegy, účastníky konference," podotýká Boháč. 
Sečteno, podtrženo. První ucelené informace o průběhu konference jsou známy, další budou následovat. Publikovány budou jak na webových stránkách, tak na facebookovém profilu společnosti FT Technologies a.s. Celý její tým se už na setkání v Olomouci těší.


Mezinárodní konference obecních policií je ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě a jejím mottem je „Jsme v první linii…“. Primárně je určená zástupcům obecních a městských policií, účastní se jí rovněž reprezentanti státní správy a samospráv, integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, partnerských organizací a v neposlední řadě i akademické sféry. Vytváří ojedinělou platformu pro osobní setkávání a výměnu zkušeností, program je rozdělen na čtyři odborné panely – bezpečný prostor, technologie, prevence a edukace, legislativa. Aktuální informace o konferenci, které se každoročně účastní okolo 200 účastníků, jsou průběžně publikovány na www.fttech.org/konference2020. Doporučujeme Vám také sledovat náš nový Facebookový profil FTTechnologiesOlomouc.

9. 7. 2020