Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Prohlášení společnosti FT Technologies a.s. k výpadkům služeb z posledních dnů
Vážení klienti,

internetové připojení naší společnosti je realizováno prostřednictvím datové sítě společnosti Vodafone Czech Republic a.s. V posledních dnech jsme zaznamenávali „mikrovýpadky“ a následně tříhodinný nedělní výpadek internetové konektivity způsobené, jak se posléze ukázalo, jedním vadným switchem v majetku společnosti Vodafone Czech Republic a.s. v uzlovém bodě Olomouc. Tato společnost i přes několik desítek urgentních nahrávaných telefonátů na dohledové centrum i management společnosti Vodafone Czech Republic a.s. a další zainteresované subjekty jej měla problém nejen vyměnit, ale i jen restartovat. Tento vadný switch měl za následek, že v neděli 17. 5. 2020 od 14.10 do 16.55 hodin došlo k neplánovanému výpadku konektivity ze strany Vodafone Czech Republic a.s. a omezení služeb jejich klientů. Následně, na základě našich stížností a předpokládáme, že i desítek dalších silně nespokojených klientů společnosti Vodafone Czech Republic a.s., technici této společnosti naplánovali 60-ti minutový servisní zásah za účelem výměny vadného switche, a to mezi 1.00 a 5.00 hodinou v úterý 19. 5. 2020.

S politováním musíme konstatovat, že k úplnému kolapsu internetových služeb od společnosti Vodafone Czech Republic a.s. došlo ještě před tímto plánovaným servisním zásahem (po 20.00 hodině v pondělí 18. 5. 2020). Tento kolaps měl za následek omezení některých našich služeb, které jsou na internetu závislé.

Se společností Vodafone Czech Republic a.s. budeme intenzivně řešit nejen eliminaci podobných výpadků v budoucnosti, ale především žádat omluvu a vyvození opatření, případně personálních postihů, za výše popsaný stav. Daná situace zároveň dokládá, jak je dnešní svět závislý na internetové konektivitě a zejména schopnosti a serióznosti poskytovatelů datových služeb. Nejde o to, že se něco může pokazit, jde o schopnost pružně reagovat na vzniklou situaci a mít připravené procesy pro kritické situace. A v tomto případě se ukázala nepřipravenost společnosti Vodafone Czech Republic a.s. v plné nahotě.

Záznam kolapsu internetové konektivity od společnosti Vodafone Czech Republic a. s. - uzlový bod RCO Olomouc
(záznam přenosu dat dne 18. 5. 2020 od 0.00 hodin a 19. 5. 2020 do 9.00 hodin)
web_vodafone_internet_20200519_770x342

Vážení klienti, omlouváme se za tuto situaci, kterou bohužel nejsme nikterak schopni ovlivnit. Věříme, že ti z Vás, kteří s námi spolupracují řadu let, mohou potvrdit, že s něčím podobným se u nás prakticky nesetkali, na rozdíl od zcela běžných výpadků a odstávek služeb například státních databází. Nedávné události nás o to více mrzí, že v posledních měsících se rozhodlo našich služeb a produktů používat téměř dvacet nových klientů a situace z posledních dnů vrhá stín neprofesionality na naši společnost. Bohužel tomu tak není, daná situace nás nesmírně mrzí, a to o to více, že jsme v ní rovněž pouze v „roli klienta“ dalšího subjektu, společnosti Vodafone Czech Republic a. s. Pokud zareaguje na naši výzvu a zejména stížnost, určitě se s Vámi o ni podělíme.

Ještě jednou se omlouváme a děkujeme za pochopení.

Daniel Bednařík
předseda představenstva FT Technologies a.s.

19. 5. 2020