Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Dobrá zpráva ze Slovenska: Nové Zámky vyřešily, jak se postarat o seniory – pořídily SOS tlačítka SeniAngel
Město Nové Zámky rozhodlo o pořízení SOS tlačítek SeniAngel. Zajistí tak on-line kontakt a dohled nad seniory a dalšími zdravotně znevýhodněnými spoluobčany, o něž městský sociální odobor pečuje a kteří v současnosti patří ke skupině nejvíce ohrožené koronavirovou nákazou COVID-19.
Právě prostřednictvím SOS tlačítka SeniAngel lze přivolat okamžitou pomoc „vyvoláním poplachu“. Součástí dodávky administračního modulu SeniAngel s tlačítky je ethernetový maják signalizující poplach, který bude na služebně městské policie. Jde o logické řešení, jelikož modul je součástí informačního systému MP Manager, který zdejší strážníci již delší dobu používají.
„Přesně na tyto situace je naše SOS tlačítko SeniAngel ideální. Jeho uživatel může kdykoliv přivolat pomoc či se administrátor SOS tlačítek s ním může na dálku spojit. Co je však neméně důležité, jedná se o určitý signál pro seniory a opuštěné lidi, že nejsou sami, že mají v této nelehké době nějakou jistotu, že si mohou v krizové situaci pouhým stisknutím tlačítka přivolat pomoc,“ podotýká Ján Mikolaj, obchodní ředitel pro Slovensko ze společnosti FT Technologies a.s. Ta dodává na slovenský, český a polský trh informační systém MP Manager pro obecní a městské policie a je považována za lídra trhu. Podle Mikolaje je obsluha tlačítka SOS tlačítka SeniAngel velice jednoduchá, navíc je u něj možné ze strany správce, v tomto případě strážníků, on-line „sledovat“ jeho stav, a to včetně například nabití baterie.
Určitou výhodou rychlého „nasazení“ tlačítek v Nových Zámkoch je skutečnost, že zdejší strážníci městské policie využívají ke své práci informační systém MP Manager. "Právě administrační modul SeniAngel je jednou z jeho součástí a tak aktivace celého systému šla učinit na dálku a vcelku rychle. Následně strážníci spolu se zaměstnanci sociálního odboru městského úřadu SOS tlačítka SeniAngel uživatelům předvedli a hned s nimi vyzkoušeli i jejich ovládání," dodává Mikolaj. Noví vlastníci tlačítek svěřili strážníkům i klíče od svých domovů, aby se k nim v případě mimořádné situace mohli snáze dostat, a také kontakty na blízké osoby, které by byly ze strany strážníků informovány. "Mezi občany Nových Zámků je tak nyní rozdistribuováno prvních deset SOS tlačítek SeniAngel, nicméně již nyní město registruje další zájemce a tak se dá předpokládat postupné navýšení počtu osob, kteří je budou moci používat," uzavírá Mikolaj.

SOS tlačítko SeniAngel je bezpečnostní tlačítko, které je primárně určeno pro seniory či osoby, u kterých je potřebný zvýšený dohled. V praxi se ovšem osvědčilo rovněž v průmyslových podnicích a na úřadech, kde si uživatel jeho prostřednictvím přivolal okamžitou pomoc. Často se stává také nedílnou součástí výbavy těch, kteří pracují v terénu a jednají s rizikovými skupinami osob. Více o tlačítku na www.seniangel.eu.

14. 5. 2020