Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Dobrá zpráva: Bleskově reagujeme na požadavky krizových štábů – dodáváme a implementujeme termokamery
Stávající krize v souvislosti s nákazou COVID-19 mimo jiné ukazuje, jak je důležité mít spolehlivý on-line informační systém. Po efektivních analýzách teplotních map se mohou města a krizové štáby spolehnout na další prvek informačního systému svých městských policií. Informační systém MP Manager nově nabízí implementaci „inteligentních“ termokamer, které monitorují a upozorňují na zvýšenou teplotu lidského těla. Využití najdou při vstupech do budov úřadů, pečovatelských domů, lékařských zařízení či v dalších prostorách, kde je nutné provádět důkladnou kontrolu a zamezit vstupu osobám s příznaky onemocnění koronavirem. Mezi první město, které bude mít termokamery implementovány, patří například město Olomouc.

"Krizový štáb města Olomouce se na nás obrátil s dotazem, zda by se na náš systém daly napojit inteligentní kamery monitorující teplotu lidského těla a zda těmito technologiemi disponujeme. Oslovili jsme naše dodavatele, provedli jsme rychlou analýzu, navrhli co nejjednodušší a zároveň nejefektivnější řešení a předložili městu nabídku,“
popisuje první kroky Daniel Bednařík, předseda představenstva FT Technologies a.s. Společnosti, která dodává téměř 150 městským a obecním policiím ve třech zemích (Česká republika, Slovensko, Polsko) informační systém a je považována za lídra trhu. V současné době, kdy se celý svět potýká s pandemií koronaviru COVID-19, přitom není největším problémem „něco“ implementovat, ale vůbec nějakou kvalitní technologii na světových trzích koupit. „Ty skladové zásoby jsou nyní nesmírně rozkolísané, nicméně, nakonec se nám potřebný typ termokamer podařilo objednat. Ještě intenzivně řešíme expresní dodání do České republiky, zároveň naši programátoři již připravují napojení do informačního systému MP Manager,“ vysvětluje Bednařík. Jak dále dodává, nespornou výhodou je bohatá zkušenost s daným výrobcem a zejména dříve realizované implementace jiných typů kamer od tohoto výrobce do platformy již zmíněného informačního systému.

Čtěte také: Dobrá zpráva: Během "nouzového stavu" výrazně pomáhají analýzy teplotních map (fttech.org)

Termokamery budou sloužit k bezkontaktnímu sledování teploty osob procházejících předem vytýčeným koridorem, tedy chodbou, vchodem, apod. Při nalezení osoby se zvýšenou teplotou tato inteligentní kamera odesílá upozornění se snímkem do informačního systému MP Manager, popřípadě jinému příjemci, například na dohledový monitor ostrahy budovy apod. Zároveň lze v systému nadefinovat i jiné činnosti, například zablokování dveří, spuštění majáku – alarmu apod. Uživatelé mají k dispozici i takzvané autonomní sety umožňující PLUG and PLAY instalaci na stativ a tedy možnost okamžitého přesunu celé technologie dle rozhodnutí krizového štábu. „V tomto balíčku jsou již všechny komponenty spárované a nastavené od našich techniků. Je samozřejmé, že maximálně budeme nápomocni městům při přijímaní preventivních opatření v boji s nákazou COVID-19. Jak se však nyní ukazuje, svoji roli nehraje pouze komplexnost informačního systému a schopnost do něj implementovat nové prvky, ale bohužel i velká dávka štěstí,“ zamýšlí se Bednařík. „Vzhledem k tomu, že o kamery projevili zájem i další města a městské policie, stojí před námi nelehký úkol. Sehnat ve světových skladech další kusy, navíc za co nejrozumnější cenu,“ uzavírá Bednařík.

3. 4. 2020