Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Panika jest nie na miejscu – podejmujemy środki ostrożności...
Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,

Świat znalazł się w przełomowym momencie, który jednak według ekspertów nie jest krytyczny. Trzeba zachować  spokój i kierować się wytycznymi odpowiednich organów oraz rekomendacjami ekspertów a zwłaszcza zdrowym rozsądkiem. Jak postępujemy u nas w firmie?

1) Przewidujemy z wyprzedzeniem podejmując odpowiednie środki ostrożnośći!
Naszą firmę budujemy dzięki szeregu decyzji, przy podejmowaniu których kierujemy się zdrowym rozsądkiem. Oto przykład: początkiem kwietnia miała się odbyć V Międzynarodowa Konferencja Gminnych Policji (Straży Miejskich/Gminnych). Gdy dotarły do nas pierwsze wiadomości o infekcji koronawirusem w Europie, z wyprzedzeniem rozpoczęliśmy działania mające na celu zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa uczestników, poprzez m.in. zabezpieczenie ponad 5000 dawek środka dezynfekcyjnego (te przekazaliśmy tym, którzy aktualnie ich potrzebują bardziej niż my). Debatowaliśmy z partnerami o ewentualnej zmianie terminu, jeżeli sytuacja by tego wymagała. Ostatecznie w dniu 10 marca Rada Bezpieczeństwa Państwa Republiki Czeskiej podjęła decyzję o rozwiązaniu wszelkich zgromadzeń w tym i naszej Konferencji. Byliśmy na to przygotowani i aktualnie myślimy już nad nowym terminem. Konferencja się odbędzie. 

2) Zapobieganie jest właściwe!
Srodki prewencyjne są dla nas oczywistością, zwłaszcza te związane z higieną. Absolutnym standartem jest przejście na maksymalny „tryb on-line“. Wcześniej rozpoczęte spotkania „face2face“ przez niezbędny czas  będziemy prowadzić za pośrednictwem rozwiązań technologicznych. Maksymalnie ograniczymy kontakt osobisty. Jesteśmy firmą technologiczną więc możemy sobie na to pozwolić. Jest to z pewnością, pewna komplikacja ale zdrowie naszych pracowników jest najważniejsze. Taki sam tryb wprowadzamy w kontaktach z Państwem, Klientami oraz Partnerami.

3) Panika jest nie na miejscu!
Oczywiście, stan wyjątkowy w którym się obecnie znajdujemy jest dla nas wszytkich czymś zupełnie niezwykłym, nowym. Strach przed nieznanym jest więc uzasadniony. Nie mniej nie należy popadać w panikę. Podsumowując: Koronawirus naszych produktów nie dosięgnie.

Z pozdrowieniem „Viru zmar!“

Daniel Bednařík
Prezes Zarządu FT Technologies a.s.

11. 3. 2020