Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
V Międzynarodowa Konferencja Straży Miejskich i Gminnych - rejestracja rozpoczęta!
Ponad dwadzieścia profesjonalnych wykładów w czterech panelach tematycznych. Dwustu uczestników z trzech krajów – to są główne parametry Międzynarodowej Konferencji Straży Miejskych i Gminnych. Jest to największe międzynarodowe spotkanie przedstawicieli Czeskich, Polskich i Słowackich Straży Miejskych i Gminnych, które odbędzie się  w dniach 01. – 03. kwietnia 2020 roku w Ołomuńcu. Z każdym rokiem rośnie zainteresowanie udziałem w tym wyjątkowym spotkaniu, gdzie liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzamy nie zwlekać z rejestracją na ostatnią chwilę.

"Na konferencji, która jest przede wszystkim przeznaczona dla przedstawicieli Straży Miejskich i Gminnych, dzielą się doświadczeniami z dziedziny bezpieczeństwa, którymi wymieniają się również reprezentujący urzędy państwowe i samorządowe, zintegrowanego systemu ratownictwa i instytucji zajmujących się bezpieczeństwem oraz organizacji partnerskich jak również sfery akademickiej“ – podkreśla Daniel Bednařik, prezes zarządu FT Technologies s.a., która jest głównym organizatorem konferencji. Właśnie dzięki różnorodności audytorium i wsparciu ze strony wielu instytucji udaje się stworzyć jedyną w swoim rodzaju platformę do indywidualnych spotkań i wymiany doświadczeń w  następujących panelach: bezpieczna przestrzeń, technologia, prewencja i edukacja, ustawodawstwo. „Cieszy nas, że udaje się nam sięgać po ekspertów, którzy mają przyciągające uwagę wykłady, dzięki temu mogą wzbogacić nimi konferencję. W programie konferencji uczestniczyć będzie szereg instytucji, co potwierdza wzajemną kooperację i powiązaność tematów składników zintegrowanego systemu ratownictwa, urzędów państwowych i samorządowych wraz z strażami miejskimi i gminnymi“ – zwraca uwagę Bednařik. O tym, że jest to właściwa forma, co więcej niekomercyjnego charakteru, świadczy coroczne wsparcie ze strony związków zrzeszających straże miejskie i gminne Republiki Czeskiej, Polski i Słowacji. Ich przedstawiciele objęli patronat nad konferencją i tradycyjnie będą w niej uczestniczyli.

FINALNY REPORT - IV Międzynarodowa Konferencja Straży Miejskich i Gminnych: Czy straże miejskie czeka upadek z powodów personalnych? (www.fttech.org)

„Przyszłość Straży Miejskich i Gminnych była tematem przewodnim zeszłorocznej edycji konferencji. Jej uczestnicy doszli do jednoznacznego wniosku, że jest potrzebna zmiana w pracy i podejściu do Straży Miejskich i Gminnych, bo jeżeli się tak nie stanie, może dojść do ogromnych problemów kadrowych“ – przypomina jedno z podsumowań minionej edycji Bednařik. Znany już jest temat przewodni tegorocznej edycji konferencji, który brzmi: „Strażnik w XXI wieku“. Uczestnicy będą dyskutować o tym jaki miałby być „idealny strażnik“ oraz o możliwościach, jakie się nasuwają miejskim i gminnym policją, podczas ewentualnego nagradzania „zasobów ludzkich“ naprzykład technologiami. Bednařik ma nadzieję, że do tej debaty dołączą się nie tylko pojedyńcze Straże  Miejskie i Gminneale również pozostałe instytucje, których przedstawiciele będą obecni na konferencji. „Wszyscy Ci mieliby być zainteresowani nie kończącą się debatą dotyczącą wizerunku strażnika, który będzie dbał o ich bezpieczeństwo i którego będą spotykać na ulicach“ – podkreśla Bednařik, który jest przekonany o tym, że strażnicy są coraz to bardziej postrzegani jako jeden z ważnych filarów zapewniający bezpieczeństwo publiczne. Właśnie dlatego organizatorzy starają się wygospodarować jak najwięcej czasu w programie konferencji na „opowieści“ i doświadczenia, które mogą być nie tylko inspiracją ale też pewnym ostrzeżeniem przed popełnionymi już błędami. Oprócz profesjonalnych debat, w przeciągu dwóch konferencyjnych dni (02. – 03. kwietnia), znajdzie się również czas na szereg imprez towarzyszących, na przykład w formie nieformalnej powitalnej kolacji „Witamy Państwa w Ołomuńcu…“, która odbędzie się w wieczór poprzedzający rozpoczęcie konferencji (01. kwietnia).

O zadowoleniu uczestników konferencji doskonale mówi wynik zeszłorocznej ankiety: 98% uważało program za przynoszący korzyści a 90% zaplanowało przyjazd na jej kolejną edycję. „Dlatego nie ma co zwlekać z wypełnieniem zgłoszenia, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona a z doświadczeń minionych lat wiemy, że aula konferencyjna zostanie całkowicie zapełniona jeszcze przed zakończeniem rejestracji" – podsumowuje Bednařik.

V Międzynarodowa Konferencja Straży Miejskich i Gminnych odbędzie się w dniach 01. – 03. kwietnia 2020 roku w pomieszczeniach Wydziału Prawa Uniwersytetu Palackého w Ołomuńcu, który jest współorganizatorem konferencji. Zainteresowani już teraz mogą zgłoszać swój udział na stronie internetowej konferencji: www.fttech.org/pl_konference2020

4. 2. 2020