Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Klimkovice mají novou městskou policii, bude používat nejmodernější informační systém
V září loňského roku rozhodli zastupitelé Klimkovic o zřízení městské policie ve městě. Nyní probíhají poslední přípravy k zahájení její činnosti. Jedno je již přitom jisté. Strážníci v tomto lázeňské městě budou ke své práci používat nejmodernější a nejrozšířenější informační systém pro obecní a městské policie na trhu – informační systém MP Manager. Ten používá v České republice již 99 obcí a měst, Klimkovice jsou sté.
Zřízením městské policie v Klimkovicích radnice očekává řešení každodenních problémů, které zde díky absenci strážníků byly. Jde zejména o problémy spojené s dopravou, dodržováním pořádku či dohledem nad veřejnými akcemi, které se v tomto turisticky oblíbeném lázeňském městě konají. „K hlavním úkolům klimkovických strážníků bude patřit zajištění bezpečnosti dopravy, což je dlouhodobý problém města. Budou hlídat, zda řidiči správně parkují a dodržují předepsanou rychlost a také kontrolovat a spravovat kamerový systém a hlídat cyklostezky. Budou zabezpečovat noční klid a pořádek na akcích města," potvrzuje klimkovický starosta Jaroslav Varga. Ten dostal od zastupitelů mandát zahájit přípravy na zřízení vlastní městské policie před půl rokem, podporu má také v občanech, kteří strážníky v ulicích města vítají. Nebyla to přitom lehká cesta. Město muselo zřídit novou služebnu a vybavit prostory i strážníky nezbytnými technickými prostředky, inspiraci hledalo u jiných měst. I proto klimkovičtí strážníci budou používat ke správě celé své agendy dané zákonem jeden z nejrozšířenějších informačních systémů na trhu. Informační systém MP Manager používá v České republice 99 obecních a městských policií, Klimkovice se stávají stou. „Jedná se o informační systém, k jehož základní platformě si městské policie napojují dle své potřeby jednotlivé moduly agend, přičemž podle velikosti a rozsahu spravovaných agend je náš systém k dispozici v cloudové či serverové edici. Díky tomu jej mohou používat strážníci od malých obcí až po velká statutární města, přičemž Klimkovice nyní mají základní cloudové řešení, tedy bez nutnosti se jakkoliv o systém starat a pouze jej bezstarostně používat,“ vysvětluje Daniel Bednařík, předseda představenstva společnosti FT Technologies a.s. Ta je považována za lídra trhu v poskytování informačního systému pro městské a obecní policie a její produkty používá více jak 150 měst a obcí v České republice, na Slovensku a v Polsku.
Že se Klimkovice staly stým městem v České republice, které tento moderní informační systém používají, se přitom přišlo náhodně. Povětšinou v lednu je připojováno naráz nejvíce nových klientů nebo je s počátkem roku prováděno rozšíření systému u těch stávajících. „Nikterak jsme to nesledovali, takže ta informace zpočátku zapadla. Až při aktivaci nového klienta kolegové zjistili, že Klimkovice jsou stým českým městem. Náš přístup je ke všem našim klientům rovnocenný, nicméně vnímáme, že jde o poněkud výjimečnou situaci. Proto jsme navrhli udělat to předání systému poněkud slavnostnější, přestože je velice těžké předat něco, co není hmatatelné a je ve virtuálním světě,“ podotýká Bednařík. A tak při slavnostním setkání se zástupci města a městské policie ve středu 15. ledna 2020 alespoň symbolicky poděkoval za důvěru ve spolupráce a předal veliteli městské policie pozvánky na aktivity, které jsou společností FT Technologies organizovány pro klienty. Klimkovičtí strážníci se tak mohou účastnit V. Mezinárodní konference obecních policií – ojedinělého a největšího mezinárodního setkání obecních a městských policií ve střední Evropě, absolvovat „oudoorové kempy“ pořádáné pro administrátory a rovněž kurzy k proškolení strážníků.

15. 1. 2020