Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Uczestniczymy w spotkaniu komendantów straży miejskich/gminnych województwa zachodniopomorskiego w Kołobrzegu
W dniach 21 i 22 listopada będziemy uczestniczyć w spotkaniu komendantów straży miejskich/gminnych województwa zachodniopomorskiego w Kołobrzegu. Jego częścią będzie również prezentacja systemu informacyjnego MP Manager, który nasza firma po Republice Czeskiej i Słowacji oferuje także strażnikom w Polsce. Według niego firma wykorzystała swoje wieloletnie doświadczenie, zmodyfikowała system pod kątem specyfiki polskiego środowiska i wprowadziła lokalne ustawodawstwo. Przede wszystkim fakt, że system jest korzystny dla straży miejskich w Polsce, jest również potwierdzony doświadczeniem rzeczywistego jego wdrożenia.
Straż  miejska w Cieszynie stała się pierwszą placówką, która rozpoczęła korzystanie z systemu informatycznego MP Manager. "Oczywiście nasze standardowe usługi obejmują szkolenie wszystkich oficerów bezpieczeństwa, a także ponadstandardowe bieżące wsparcie, w tym regularne bezpłatne aktualizacje systemu", zauważa Arkadiusz Wołoszyn, dyrektor polskiego oddziału firmy z Katowic. Jak dodaje, użytkownicy szczególnie doceniają fakt, że cały system działa w trybie online, ma możliwość połączenia z szeregiem strategicznych baz danych w danym kraju i że oprócz szeregu modułów możliwe jest uwzględnienie konkretnych wymagań funkcjonariuszy straży miejskich. Jest oferowany w formie serwera lub chmury, w zależności od wielkości i potrzeb klienta. "System wykorzystuje najnowszą wiedzę na temat nowoczesnych technologii, w tym sztucznej inteligencji. Jest zgodny z RODO i tym samym spełnia surowe warunki ochrony danych osobowych" - mówi Wołoszyn.
Za pośrednictwem tego systemu użytkownicy przetwarzają nie tylko całość informacji określonych prawem, ale mogą także posiadać moduły odpowiadające specyfice danego miasta lub gminy. "Jednym z najbardziej popularnych jest ENS - Elektroniczny notatnik służbowy. Dzięki temu strażnicy mogą rozwiązywać zdarzenia on-line w terenie, przeglądać system i jego bazy danych, robić dokumentację fotograficzną w czasie rzeczywistym, a przede wszystkim zapisywać zdarzenia bezpośrednio w systemie" - wyjaśnia Wołoszyn. Według niego funkcja ta jest bardzo doceniana przez oficerów i dowódców nie tylko ze względu na oszczędność czasu, ale także dzięki połączeniu z innymi funkcjami systemu. Nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek na telefonach komórkowych lub innych urządzeniach, ponieważ funkcjonariusze logują się do systemu za pośrednictwem interfejsu internetowego. "Praca z ENS i całym MP Managerem jest intuicyjna i prosta, aby ułatwić użytkownikom pracę" - dodaje Wołoszyn.
Często oficerowie i miasta dbają również o bezpieczeństwo ludzi, dlatego przycisk SOS SeniAngel można podłączyć do systemu. Jest to przycisk bezpieczeństwa, który jest przeznaczony przede wszystkim dla osób starszych lub osób wymagających zwiększonego nadzoru. "W praktyce jednak sprawdziło się również w biurach, w których użytkownik może wezwać natychmiastową pomoc. Często staje się także integralną częścią wyposażenia tych, którzy pracują w terenie i zajmują się grupami ryzyka"- mówi Wołoszyn. Nasz zespół programistów zareagował również na rosnące zapotrzebowanie użytkowników w postaci statycznych rozwiązań transportowych, wprowadzając moduł Universal Parking Portal na rynek europejski oraz jako narzędzie kontroli polityki parkingowej w mieście - inteligentny pojazd monitorujący CamCar. Wołoszyn i zespół polskich programistów dbających o lokalnych klientów są przekonani, że nie tylko zalety MP Managera, ale także referencje i wieloletnie zadowolenie kolegów z ponad 150 czeskich i słowackich miast są ważnymi argumentami za tym, aby MP Manager w Polsce został jednym z najważniejszych systemów informatycznych.
FT Technologies a.s. a jego produkty otrzymały wiele międzynarodowych certyfikatów lub nagród podczas swojej działalności. "Jednak nasi klienci są dla nas przede wszystkim partnerami i dlatego organizujemy dla nich szereg działań. Od tradycyjnych seminariów i spotkań po najbardziej znane i prestiżowe - Międzynarodową Konferencję policji i straży miejskiej. To wyjątkowe i największe międzynarodowe spotkanie w Europie Środkowej, na którym polska straż miejska uczestniczyła się w ostatnich latach i aktywnie działa w tym programie" - podsumowuje Wołoszyn.

21. 11. 2019