Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Město Štětí pořizuje další SOS tlačítka SeniAngel
Zástupci města Štětí se rozhodli pořídit další SOS tlačítka SeniAngel, aby pokryli rostoucí požadavky ze strany občanů města. SOS tlačítka SeniAngel jsou zde již déle než rok a půl napojena na ethernetový maják městské policie, který na služebně signalizuje případné poplachy. Štětí začalo svým občanům tlačítka v zkušební fázi nabízet zkraje loňského roku. Po ročním užívání se letos v únoru rozhodlo jeho vedení tuto službu zajišťující uživatelům určitý pocit bezpečí i nadále poskytovat. Nyní se pro velký zájem okruh uživatelů tlačítek rozšiří.
"SOS tlačítka však nejsou určena pouze seniorům či osobám, u kterých je potřebný zvýšený dohled. Osvědčily se rovněž v průmyslových podnicích či na úřadech, kde si uživatelé jejich prostřednictvím mohou přivolat okamžitou pomoc. Zaznamenáváme přitom, že instituce, které si naše tlačítka pořídí, postupně rozšiřují počet, to je koneckonců i případ města Štětí," vysvětluje Roman Hloušek, obchodní ředitel FT Technologies a.s.
Právě forma pořízení SOS tlačítek SeniAngel z prostředků města nebo dalších institucí, jako jsou pečovatelské domy či domovy pro seniory a jejich zapůjčení konkrétním lidem, se stává pro řadu měst efektivním a jednoduchým řešením, jak se postarat o své spoluobčany. "SOS tlačítka SeniAngel tak mají v mnoha případech od města k dispozici vytipované ohrožené osoby, aby si mohly přivolat pomoc, když se ocitnou v nouzi či nebezpečí," podotýká Hloušek. Při zmáčknutí tlačítka, jeho pádu signalizující nejspíš upadnutí klienta nebo při opuštění předem vymezené lokality se spustí poplach, který zaznamenají strážníci městské policie díky signalizačnímu ethernetovému majáku nainstalovaném na služebně. Službu konající strážník tak následně může jednoduše díky jedné z řady funkcí ověřit, zda-li se jedná o planý poplach či zda se vlastník tlačítka opravdu ocitl v nouzi a je potřeba k němu vyslat pomoc.

Oficiální stránky SOS tlačítka SeniAngel www.seniangel.eu

10. 10. 2019