Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Hanácká metropole Olomouc logicky „sáhla“ po osvědčeném Univerzálním platebním portálu IS MP Manager
Od dubna letošního roku lze v Olomouci platit jednoduše, moderně a bezpečně. Město nabídlo řidičům možnost plateb za parkování moderními technologiemi, svým strážníkům pak rychlejší, jednodušší a efektivnější nástroj pro kontrolu. Zeptali jsme se, jak toto rozhodnutí vnímá náměstek primátora Aleš Jakubec, který má ve své gesci právě koncepci rozvoje města a životního prostředí, tedy oblasti, jenž spolu bezesporu souvisí. 

Pane náměstku, co vedlo statutární město Olomouc k rozhodnutí pro Univerzální platební portál informačního systému MP Manager?
Naše rozhodnutí padlo po poptávkovém řízení s chválila ho rada města Olomouce. Jednou z výhod Univerzálního platebního portálu bylo i to, že se jedná o modul informačního systému MP Manager, který využívá i olomoucká městská policie. To přináší jednodušší, rychlejší a efektivnější kontrolu.

Jaké jsou Vaše zkušenosti s naší společností při přípravě i samotné realizaci projektu?
Spolupráce se společností FT Technologies a.s. od počátku fungovala a funguje dosud., včetně dobré zpětné vazby.

Určitě vnímáte ohlasy od občanů na nové možnosti úhrady parkování ve městě, jaké jsou?
Více než čtvrtina parkujících využívá k úhradě poplatku Premium SMS. Nyní se snažíme motoristy přesvědčit, aby využívali webovou aplikaci.

Měl byste nějaké doporučení pro své kolegy, zástupce samospráv?
Online úhrada poplatku za parkování nám určitě přinesla pouze pozitivní zkušenosti. Věřím, že si ji motoristé oblíbí pro její jednoduchost a pohodlí, které přináší.

Děkujeme za rozhovor.

31. 7. 2018