Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Strážníci ve Zlíně nově kontrolují platby za parkování díky QR kódům
Vizuální kontrolou času na parkovacích lístcích za sklem vozidla, vyfocením registrační značky do mobilu či tabletu nebo časově efektivní a bezchybná kontrola prostřednictvím inteligentního monitorovacího vozidla CamCar, to jsou ty nejčastější způsoby kontroly plateb za parkování prováděné strážníky.
Městská policie ve Zlíně nyní začala kontrolovat platnost parkovacích lístků skenováním QR kódů, které na ně tisknou parkovací automaty.  V centru této krajské metropole je osmnáct parkovišť a tak se našla řada „inovátorů“, kteří parkovací lístky různě falšovali či šli rovnou cestou „parkování na černo“. Podle statistik místních technických služeb, které automaty spravují, takto hřešila až třetina řidičů.
Nyní začali strážníci přímo v terénu skenovat QR kódy na mobilní zařízení, která jsou propojena s informačním systémem MP Manager, jenž městská policie používá již řadu let. Podle jejího ředitele Milana Kladníčka se tak celý proces kontroly zrychlí a zefektivní. Strážník po načtení QR kódu totiž okamžitě v mobilu vidí, zdali je vše v pořádku či nikoliv. Je-li lístek neplatný, IS MP Manager automaticky vytvoří „událost“ k danému vozidlu, tedy on-line vypíše i všechna potřebná data pro další řízení do předem nadefinovaného formuláře. 

Reportáž TV Prima s rozhovorem na téma parkování s ředitelem MP Zlín Milanem Kladníčkem naleznete zde.

27. 6. 2018