Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
IS MP Manager bez problémů komunikuje se čtečkami strojově-čitelných zón
Je libo informační systém splňující nejpřísnější požadavky na ochranu osobních údajů z pera evropských úředníků, schopný on-line pracovat s databázemi a dalšími systémy, využívat umělou inteligenci či jiné moderní vychytávky současnosti? Pak vše toto nabízí informační systém MP Manager, událostní portálový systém pro městské a obecní policie.
Jednou z „vychytávek“ usnadňující práci strážníkům jsou čtečky strojově-čitelných zón, které umožňují načítat data z občanských průkazů, pasů, víz a dalších karet s magnetickým proužkem. Tuto moderní technologii již čtvrt roku úspěšně používá Městská policie v Pardubicích na svém přepážkovém oddělení, kam dochází denně i několik desítek lidí dořešit výzvu pro nepřítomného pachatele dopravních přestupků. „K pořízení těchto zařízení nás vedla snaha „automatizovat“ opakující se činnosti na tomto pracovišti a zejména použitím této technologie proces ověření totožnosti zrychlit a snížit možnost udělat při ověření chybu,“ vysvětluje důvody pořízení Petr Kvaš, vedoucí IT oddělení pardubické městské policie. Na přepážky pořídili dvě klávesnicové čtečky (svým způsobem došlo pouze k výměně klávesnic u počítačů), jelikož umožňují přečtení čísla dokladu a v kombinaci s ověřením v základním registru se jeví jako nejlepší varianta. „Velkou výhodou tohoto zařízení je i velmi jednoduchá integrace do informačního systému MP Manager, kterou provedli technici vzdáleným přístupem za pár minut. Jednoduše definovali, které položky se automaticky načítají systému,“ dodává Kvaš.
Nejen v Pardubicích jsou přesvědčeni, že technologie perfektně zapadá do konceptu efektivity práce – což je koneckonců rovněž myšlenka samotného informačního systému MP Manager. „Máme úspěšně vyzkoušen i tisk příkazového bloku. Doba vyřízení klienta se tak výrazně zkrátila, a výsledek vypadá rozhodně profesionálně. Doufám, že automatizované čtení dokladů se co nejdříve prosadí i pro hlídky v terénu, kde jsou jeho výhody ještě znatelnější než v teple kanceláře,“ uzavírá Kvaš.

V případě zájmu o tuto technologii nás kontaktujte.

6. 6. 2018