Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Rovněž Příbram řeší parkování moderními technologiemi
První červen není svátkem pouze dětí, ale svým způsobem i řidičů v Příbrami, kteří dostanou také dárek. Ve městě se spouští nový systém parkování a s ním zároveň jednoduchý, pohodlný a bezpečný způsob úhrady parkovacích poplatků prostřednictvím nejmodernějších technologií. Toto historické hornické město je tak dalším z řady, kde se rozhodli používat Univerzální platební portál informačního systému MP Manager.
"Je stále více měst, která postupně objevují nejmodernější technologie, jejich možnosti a výhody. Těší nás, že se mezi ně nyní může řadit i Příbram. Ta se rozhodla komplexně řešit problematiku parkování a po vzoru jiných českých a slovenských měst zavádí nový systém parkování právě s využitím nejmodernějších technologií a nabídnout svým občanům a návštěvníkům města uhradit parkovné jednoduchým, moderním a bezpečným způsobem," podotýká Daniel Bednařík předseda představenstva FT Technologies a.s.
Úhrada poplatku za parkování bezhotovostní platbou prostřednictvím platební karty Visa, MasterCard či palivovou kartou CCS se stává nedílnou součástí nabídky k stávajícímu klasickému způsobu placení prostřednictvím parkovacích automatů. Řidiči přitom mají hned několik možností, než „zmáčknout“ pomyslné virtuální tlačítko „zaplatit“. Do Univerzálního platebního portálu, jak se systém nazývá, se mohou přihlásit přes oficiální internetové stránky města parkovani.pribram.eu, vyhledáním konkrétního parkoviště na mapy.cz nebo načtením jednoho z unikátních QR kódů, které jsou vytištěné v jednotlivých parkovacích zónách. Moderní technologie přitom mají nespočet výhod, od té fádní, že není potřeba nosit po kapsách či shánět po obchodech drobné na automat, až po skutečnost, že nově lze bezhotovostní platbu uskutečnit v řádu sekund. Další výhodou, kterou mnozí ocení, je pak možnost on-line prodlužovat potřebnou délku úhrady za parkovací místo odkudkoliv a kdykoliv. Naprosto tak řidiči odpadá stres, že nalezne pokutu od městských strážníků. Ti přitom v celém systému budou hrát také důležitou a přitom pozitivní roli. Slušní a platící řidiči tak již nebudou doplácet na ty, kteří si doposud s úhradou parkování nelámali hlavu. Univerzální platební portál je totiž součástí informačního systému MP Manager, který strážníci ve městě již delší dobu využívají. Řidičům zároveň odpadá povinnost umisťovat parkovací karty za čelní sklo vozidla, protože kontrola bude prováděna on-line prostřednictvím registračních značek vozidla. To se ale samozřejmě netýká těch, kteří si kupují parkovací lístek za hotovost v automatu a ten stále musí viditelně umístit.

A jak tedy celý systém funguje?
Řidič si ve svém mobilním telefonu při prvním přihlášení nadefinuje registrační značku vozidla (může mít až tři a z nich si při platbě vybírá) a čísla platebních karet – v systému si tak vytvoří svůj zabezpečený „virtuální účet“, jenž není zneužitelný ani v případě, že o svůj přístroj přijde. Při platbě se k němu dostane buď načtením adresy parkovani.pribram.eu (tu si může umístit na ploše svého přístroje), vyhledáním místa na mapy.cz nebo načtením QR kódu. Pak si jen již vybere registrační značku vozidla, kterým právě parkuje, způsob platby (tedy konkrétní platební kartu) a je hotovo! Účetní doklad mu automaticky přijde do e-mailu. Pohodlné čtyři kliknutí v telefonu zabere několik sekund!

1. 6. 2018