Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
V Trenčíně nově „šlape“ systém prodlužování platnosti parkovacích karet. A úspěšně!
S další novinkou v systému parkování se seznamují majitelé parkovacích karet devátého největšího slovenského města Trenčín. Nově mohou požádat o prodloužení platnosti parkovacích karet přes internetový portál. První hodiny fungování dokládají nejen plnou funkčnost, ale i spokojenost. O tuto službu je totiž mezi uživateli velký zájem.

Možnost prodloužení stávajících parkovacích karet z pohodlí domova, bez nutnosti návštěvy úřadu, je jen první krok v rozšiřování stávajícího systému parkování ve městě využívajícího moderní technologie. Město Trenčín nyní pracuje s olomouckou společností FT Technologies a.s., dodavatelem Univerzálního platebního portálu, jak je systém nazýván, na jeho rozšíření o další funkcionality. V budoucnu by tak zájemci o parkovací karty mohli vše vyřídit on-line. Tedy nejen prodlužování platnosti parkovacích karet, ale administrovat si díky uživatelskému účtu i ty stávající či žádat o nové.
Rozšíření o systém správy rezidentských (občané města Trenčína, živnostníci, a jednatelé společností s trvalým pobytem) i abonentských (osoby bez trvalého pobytu a právnické osoby) parkovacích karet přichází téměř rok od „revoluce v parkování“, která v Trenčíně proběhla 15. března 2017. Tehdy byl spuštěn nový způsob plateb za parkování, který řidičům umožnil využít k platbě za parkování nejmodernější technologie. Řidiči ve městě mohou uhradit poplatek za parkování přes aplikaci platební kartou Visa, MasterCard či palivovou kartou CCS, popřípadě zaslat SMS. Existuje přitom jednoduchá cesta, jak se k aplikaci dostat, a to prostřednictvím smartphonů načtením QR kódů, které jsou nalepeny na všech parkovacích místech. Zároveň Univerzální platební portál od FT Technologies a.s. neopomíjí ani klasickou formu úhrady parkování prostřednictvím parkovacích automatů.
Bližší informace o parkování v Trenčíně naleznete na www.parkovanietrencin.sk.

2. 3. 2018