Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Inteligentní monitorovací vozidlo CamCar středem pozornosti slovenských médií
Středem pozornosti sdělovacích prostředků na Slovensku se stalo naše inteligentní monitorovací vozidlo CamCar. To jsme oficálně předali zástupcům Městské policie hlavního města Slovenska Bratislava k dvouměsíčnímu otestování technologie v bratislavských ulicích.
Bratislavští strážníci budou v průběhu testovací fáze provádět kontrolu parkování prostřednictvím inteligentního monitorovacího vozidla CamCar ve vybraných lokalitách města. Zaměří se především na parkovací zóny určené pro rezidenty. Od kontrol si slibují především účinější a efektivnější eliminaci neoprávněně parkujících vozidel a tedy následné navýšení počtu parkovacích míst právě pro rezidenty. Hlavní a nespornou výhodou tohoto způsobu kontroly oprávnění prostřednictvím umělé inteligence je totiž zrychlení celého procesu. 

EXKLUZIVNĚ: Záznam z oficiálního předání inteligentního vozidla CamCar Městské policii hl.m. SR Bratislava - zde (fttech.org)

"Súčasný stav je taký, že policajti, či už sú v pešej hliadke alebo v motohliadke, tak zisťujú na základe vlastného pozorovania a následnou dajme tomu lustráciou alebo kontrolou na mieste, že či teda vozidlo má zaplatené parkovanie. Tento systém nový je automatizovanejší, tým pádom môžeme ušetriť ľudskú silu. V kombinácii s Inštitútom objektívnej zodpovednosti si dovolím odhadnúť, že by sa efektivita našej práce dokázala zvýšiť až stonásobne."
Marek Gajdoš, náčelník Mestskej polície v Bratislave

"Úspech schválenej parkovacej politiky bude výrazne závisieť na schopnosti monitorovať jej dodržiavanie a postihovať priestupky. Technológia, ktorú vyskúšame, je jeden z možných nástrojov, ako to dosiahnuť. Na to, aby sme teda mali všetko pripravené dobre a čo najkvalitnejšie, potrebujeme pripraviť kvalitné zadanie pre verejné obstarávanie. Takže tá skúsenosť, ktorú teraz získa mestská polícia, bude pre nás z tohto dôvodu dôležitá.“
Tatiana Kratochvílová, viceprimátorka hlavného mesta SR Bratislavy

Výběr ze sdělovacích prostředků:
Čtěte také: Bratislava otestuje kontrolu parkovacích pravidiel monitorovacím vozidlom - zde (hlavnespravy.sk)
Čtěte také: Mesto ide testovať kontrolu parkovacích pravidiel - akú techniku na to použijú? - zde (bratislavskenoviny.sk)
Čtěte také: Mesto otestuje kontrolu parkovacích pravidiel monitorovacím vozidlom - zde (dnes24.sk)
Čtěte také: Bratislavskí mestskí policajti dostali pomocníka: Parkovanie skontroluje mašina so šiestimi kamerami - zde (cas.sk)
Čtěte také: Bratislava spustí testovaciu technológiu. Pôjde o online kontrolu parkovacích vozidiel - zde (zoznam.sk)
Sledujte také: V Bratislave testujú špeciálne vozidlo, má kontrolovať parkovanie - zde (ta3.com)
Sledujte také: Kontrola parkovania cez "CamCar" - zde (novinky.sk)

CamCar_Bratislava_33 CamCar_Bratislava_36 CamCar_Bratislava 48

A jak inteligentní monitorovací vozidlo CamCar funguje?
Umělá inteligence umí rozpoznat oprávněnost v daném místě parkovat, upozornit zda není po kontrolovaném vozidle vyhlášeno pátrání či kontrolovat úhradu plateb za parkování, která je prováděna formou „validace“ podezření na přestupek. Dosud na ulici prováděli tuto kontrolu u všech vozidel fyzicky strážníci, nyní tyto úkony provádí CamCar se svými neuronovými sítěmi „pouhým“ průjezdem lokality. Technologie při něm snímá pouze registrační značku (evidenční číslo) vozidla, kterou porovnává s databázemi. Strážník tak jen nahlíží do on-line výsledků a řeší již konkrétní incident (podezření na přestupek), na který inteligentní monitorovací vozidlo CamCar poukáže. Zpracovávané údaje jsou přitom podle Úřadu na ochranu osobních údajů Slovenské republiky v souladu se zákonem číslo 18/2018 Z. z. o ochrane osobních údajov, respektive Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 z 27. dubna 2016 (GDPR).
.pb.

15. 7. 2019