Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
SOS tlačítka SeniAngel se osvědčila! Plzeňští strážníci s nimi počítají i nadále
Městská policie v Plzni po ročním užívání i nadále počítá s tím, že vybraným osobám poskytne SOS tlačítka SeniAngel. Rozhodla se tak na základě zkušeností z praxe, kdy tlačítko pomohlo jeho uživateli přivolat pomoc. Asi nejznámější je hojně medializovaný případ úřednice plzeňského úřadu práce, která byla v průběhu kontrolní činnosti ve vyloučené lokalitě napadena. Kromě plzeňských strážníků, respektive vytipovaných občanů vyžadujících určitou formu dohledu, totiž tlačítky v Plzni disponuje rovněž zaměstnanci úřad práce a městské části 4.

Čtěte také: Napadená úřednice si dokázala přivolat pomoc díky SOS tlačítku SeniAngel (fttech.org)

SOS tlačítka SeniAngel mají od města k dispozici vytipovaní ohrožené osoby, aby si mohly přivolat pomoc, když se ocitnou v nouzi či nebezpečí. Při zmáčknutí tlačítka, jeho pádu signalizující nejspíš upadnutí klienta či opuštění předem vymezené lokality se spustí poplach, který zaznamenají strážníci městské policie díky signalizačnímu ethernetovému majáku nainstalovaném na služebně. Službu konající strážník tak následně může jednoduše díky jedné z řady funkcí ověřit, zda-li se jedná o planý poplach či zda se vlastník SOS tlačítka SeniAngel opravdu ocitl v nouzi a je potřeba k němu vyslat pomoc.

Právě forma pořízení SOS tlačítek SeniAngel z prostředků města či dalších institucí jako jsou pečovatelské domy či domovy pro seniory a jejich zapůjčení konkrétním lidem, kteří jsou například odkázáni na pomoc druhých, a napojení těchto tlačítek na centrální pult či přímo na služebnu městské policie se stává pro řadu měst efektivním a jednoduchým řešením, jak se postarat o své spoluobčany. 

Oficiální stránky SOS tlačítka SeniAngel www.seniangel.eu

19. 6. 2019