Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Naše SOS tlačítka SeniAngel zachraňují životy! Dobříš je proto chce i nadále.
Když se zástupci města Dobříš rozhodli před rokem pořídit SOS tlačítka SeniAngel pro ohrožené osoby, netušili, že jen pár týdnů na to jejich rozhodnutí zachrání lidský život. Nyní město potvrdilo, že tlačítka mají smysl a ve svém projektu prevence kriminality s SOS tlačítky SeniAngel i nadále počítá. V rozhodování napomohl příběh, který se stal již před několika měsíci. Na jeho počátku byla náhoda a krapet štěstí, na konci pak zachráněný lidský život. A to nejen díky svědomitosti pracovnice úřadu, včasnému zásahu strážníků městské policie, ale předvším SOS tlačítku SeniAngel, které městu dodala naše společnost.

Čtěte také: Tlačíko SOS zachránilo život seniora z Dobříše (pribram.cz)

SOS tlačítka SeniAngel mají od města k dispozici vytipovaní ohrožené osoby, aby si mohly přivolat pomoc, když se ocitnou v nouzi či nebezpečí. Při zmáčknutí tlačítka, jeho pádu signalizující nejspíš upadnutí klienta či opuštění předem vymezené lokality se spustí poplach, který zaznamenají strážníci dobříšské městské policie díky signalizačnímu ethernetovému majáku nainstalovaném na služebně. Službu konající strážník tak následně může jednoduše díky jedné z řady funkcí ověřit, zda-li se jedná o planý poplach či zda se vlastník SOS tlačítka SeniAngel opravdu ocitl v nouzi a je potřeba k němu vyslat pomoc.

Právě forma pořízení SOS tlačítek SeniAngel z prostředků města či dalších institucí jako jsou pečovatelské domy či domovy pro seniory a jejich zapůjčení konkrétním lidem, kteří jsou například odkázáni na pomoc druhých, a napojení těchto tlačítek na centrální pult či přímo na služebnu městské policie se stává pro řadu měst efektivním a jednoduchým řešením, jak se postarat o své spoluobčany. 

Oficiální stránky SOS tlačítka SeniAngel www.seniangel.eu

11. 3. 2019