Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Pouť vozíčkáře Jana Duška začne symbolicky na Svatém Kopečku u Olomouce
Vozíčkář Jan Dušek, kterému všichni neřeknou jinak než Honza, má roztroušenou sklerózu. Před nedávnem vyjádřil své přání absolvovat Svatojakubskou poutní cestu ze španělského Logroňa do Santiaga de Compostely. Projekt, nazvaný „Camino na kolečkách 2017“, podpoří rovněž olomoucká firma FT Technologies a.s., která poskytne poutníkům doprovázejícího Honzu technologické vybavení.
„Před nedávnem se objevil na Hithitu projekt, o kterém jsme věděli od prvního okamžiku, že jej podpoříme. Při našem setkání se světoznámým poutníkem Petrem Hirschem, Honzovým kamarádem a hlavním iniciátorem projektu, slovo dalo slovo a podpora úžasného naplnění snu byla na světě,“ líčí počátky spolupráce Daniel Bednařík, ředitel olomoucké firmy FT Technologies a.s. Podle něj dlouho zvažovali, zdali se o této podpoře vůbec veřejně zmiňovat či nikoliv. „Když jsme se ale postupně dostávali do Honzova příběhu, věděli jsme, že naše zapojení nemůže být pouze symbolické, podporou nějakého anonymního projektu,“ podotýká Bednařík. A protože jde o společnost, která má blízko k nejmodernějším technologiím a software, dohodli se s realizátory pouti na technologické podpoře. „Aby to celé dávalo smysl, co nejvíce se o tom projektu hovořilo a Honza se například stal takovým impulsem pro další vozíčkáře při naplňování jejich snů, usoudili jsme, že mu můžeme zprostředkovat bezprostřední kontakt s těmi, kteří jej podpořili,“ vysvětluje Bednařík. FT Technologies a.s. se tak stala „Technologickým partnerem“ projektu, která Honzovu týmu poskytne vybavení umožňující on-line sledovat průběh Svatojakubské poutní cesty a být tak „s Honzou u plnění jeho snu“.
Navíc Honzův nelehký životní příběh a bojovnost s jakou se staví všem překážkám a jde si za svým snem společnost FT Technologies a.s. zaujal natolik, že se rozhodla jej překvapit a darovat mu tlačítko SeniAngel. “Věříme, že Honza jako vozíčkář, SeniAngel, kterým si může kdykoliv a kdekoliv přivolat pomoc, ocení,“ uzavírá Bednařík.
Honza Dušek s Petrem Hirschem symbolicky zahájí svoji pouť na Svatém Kopečku u Olomouce. V pátek 17. března 2017, necelé dva měsíce před svým putováním z Logroňa do Santiaga de Compostely, navštíví Baziliku Navštívení Panny Marie a setkají se zde s farářem otcem Bernardem Slabochem OPraem, aby se společně pomodlili za zdar celé pouti a za šťastný návrat.

Informace pro média:
Sraz zástupců médií majících zájem o setkání s Honzou Duškem a Petrem Hirschem je v pátek 17. 3. 2017 v 15.00 hodin před vchodem do Baziliky Navštívení Panny Marie na Sv. Kopečku u Olomouce. Uvítáme, pokud svoji účast potvrdíte předem na tel. +420 606 934 896 .

Více o projektu „Camino na kolečkách 2017“ naleznete na www.caminonakoleckach.cz.
Více o bezpečnostním tlačítku SeniAngel naleznete na www.seniangel.eu.

Pavel Boháč
PR manažer FT Technologies a.s.
e-mail: bohacp@fttech.org
tel.: +420 606 934 896

16. 3. 2017