Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
V slovenském Trenčíně startuje převratný systém parkování
Společnost FT Technologies a.s. v posledních dnech testovala funkčnost svého systému Univerzálního platebního portálu v Trenčíně, který nahradí dosavadní způsob výběru poplatků za parkování. Trenčín se tak stává prvním slovenským městem, které propojí klasické formy úhrady parkování s nejmodernějšími technologiemi v jeden inovativní inteligentní celek.
Nový, revoluční, způsob plateb za parkování startuje ve městě ve středu 15. března 2017. Řidičům umožní využít k platbě za parkování nejmodernější technologie, a to například platbu prostřednictvím platebních karet, SMS či pomocí smartphonu. Zároveň zůstává zachována klasická forma úhrady prostřednictvím parkovacích automatů. „Jsme potěšeni, že naše společnost splnila své závazky v dohodnutém termínu a předává zástupcům města funkční systém, který již úspěšně funguje v řadě českých měst,“ podotýká Daniel Bednařík, ředitel společnosti FT Technologies a.s. Podle něj je využití Univerzálního platebního portálu logickým a zejména efektivním rozhodnutím. „Město Trenčín totiž již řadu měsíců využívá náš ojedinělý informační systém MP Manager, jehož součástí je mimo jiné i tento portál,“ doplňuje Bednařík. Ve skutečnosti tak může strážník městské policie on-line ověřit, zdali má vozidlo uhrazeno poplatek za parkování. Zároveň přináší řadu nesporných výhod pro samotné řidiče. Systém placení je totiž naprosto jednoduchý a vedle klasických využívá nejmodernější technologie. „Řidič má možnost uhradit poplatek za parkování přes aplikaci platební kartou Visa, MasterCard či palivovou kartou CCS, popřípadě zaslat SMS, přičemž ještě k většímu komfortu slouží QR kódy, které jsou nalepeny na všech parkovacích místech,“ vysvětluje Jana Nekvindová, ředitelka vývoje FT Technologies a.s. Poplatek však lze uhradit i klasicky, a to prostřednictvím parkovacích automatů, které ve městě Trenčín v těchto dnech instaluje jiný dodavatel. „Náš systém propojuje všechny uvedené technologie v jeden inovativní inteligentní celek,“ přibližuje Bednařík, který věří, že uživatelé tuto obrovskou přidanou hodnotu ocení. Jeho slova potvrzuje i Ján Mikolaj, obchodní ředitel pro Slovensko, který podotýká: „Město Trenčín se rozhodlo vydat směrem inovací. Před časem zakoupilo pro zefektivnění práce svých strážníků a zvýšení bezpečnosti ve městě IS MP Manager. Že se jedná o úspěšný informační systém, dokládají nejen samotné reference z jiných měst, ale zejména rozhodnutí města Trenčín pořídit k tomuto systému modul Univerzální platební portál.“
Skutečnost, že minimálně platby přes moderní technologie již fungují, prokázaly nejen testy z posledních dnů, ale i reálné platby uživatelů v posledních hodinách, kdy systém zaznamenává pokusy o platby od řidičů prostřednictvím zmíněných moderních technologií. „Již jen čekáme na testy od dodavatele parkovacích automatů, abychom mohli říci, že vše je připraveno,“ uzavírá Bednařík.

13. 3. 2017