Technická podpora a obchodní kontakt
(+420) 588 118 319
[CZ] | [ENG] | [PL]
Na spadnutí je další aktualizace VPA – Virtuálního Parkovacího Automatu
Počet míst, kde lze touto nejmodernější platformou umožňující moderně, jednoduše a bezpečně provést bezhotovostní úhradu parkovacích poplatků, rapidně roste. A s přibývajícími poznatky z reálného užívání přichází náš tým vývojářů s novými funkcionalitami a vylepšeními. Uživatelé VPA se tak dočkají další z řady pravidelných aktualizací.

Aktualizace VPA – Virtuálního Parkovacího Automatu, jednoho z modulů námi vyvinutého informačního systému MP Manager, proběhne za pár dní a přináší do stávající platformy hned tři nové funkcionality. „Nově se budou ve VPA zobrazovat zóny podle nastavené platnosti. Městům, které tento algoritmus ve své parkovací politice využívají, tato nová funkce umožní automaticky některé zóny skrýt v určitém zadaném období,“ přibližuje Hana Dvořáková, obchodní manažerka společnosti FT Technologies, která má agendu daného produktu ve své gesci. Uplatnění tato vychytávka najde především tam, kde je regulace parkování prováděna například pouze v určitém ročním období, třeba při určitém omezení výrazného zatížení parkovacích zón ze strany turistů.

Rovněž druhá funkcionalita je určena pouze těm městům, která mají svá nařízení nastavena poněkud netradičně, a to nabídkou určitých časových bonusů. „Ceníky na některých městech jsou hodně, třeba historicky, specifické, obsahují různá časová zvýhodnění a není nyní prostor pro jejich změnu,“ vysvětluje Dvořáková s nově implementovaným řešením „nešvaru“ parkovacích politik v podobě různých bezplatných tarifů.

Třetí novinkou nadcházející, aktualizované, verze Virtuálního Parkovacího Automatu bude spočívat v přidání výraznějšího upozornění u položky e-mail. Podle Dvořákové je tato aktualizace provedena z důvodu opakovaných dotazů na nepřijetí dokladů o zaplacení (zadání e-mailové adresy při platbě totiž není podmínkou). „Snažíme se operativně reagovat na postřehy jak samotných uživatelů – řidičů naší platební platformy, tak i zřizovatelů parkovacích ploch, na které čas od času tyto dotazy a upozornění chodí,“ doplňuje. Paradoxně, ke zmírnění dané podmínky na zadání e-mailu (jenž je nepovinnou položkou) došlo při předchozí aktualizaci VPA, a to na základě četných požadavků uživatelů. „Takže nyní bude ve VPA výrazněji zdůrazněno, že pokud plátce požaduje zaslat doklad o zaplacení, musí prostě svoji elektronickou adresu zadat,“ zdůrazňuje Dvořáková.

Čtěte také: VPA – Virtuální Parkovací Automat získal v rámci pravidelné aktualizace další jazykovou mutaci a mnoho dalších novinek (fttech.org)

Jako při každé aktualizaci, i tentokrát dojde rovněž k tradičním provozním úpravám „na pozadí“. Podle vývojářů se tak opět zrychlí a zefektivní některé procesy fungování platební platformy. „Tyto úpravy nikterak nesouvisí s vizuální, tedy nějakou grafickou, změnou ani logikou fungování Virtuálního Parkovacího Automatu a jsou pouze jeho optimalizací,“ uzavírá Dvořáková.

TIP: Přesvědčte se o jednoduchosti a komfortu VPA - Virtuálního Parkovacího Automatu (parking.fttech.org)

Virtuální Parkovací Automat (VPA) je webová stránka, která umožňuje moderně, jednoduše a bezpečně provést bezhotovostní úhradu parkovacích poplatků. Nejedná se o aplikaci, nevyžaduje proto žádnou instalaci, k provedení platby je pouze nezbytný mobilní telefon, tablet či počítač s připojením k internetu. VPA umožňuje komfortně provést platbu vázanou na konkrétní registrační značku vozidla odkudkoliv a kdykoliv (například z kavárny, návštěvy, čekárny u lékaře apod.) Samozřejmostí je rovněž možnost prodloužení doby parkování či úhrada parkovacího poplatku komukoliv (například rodinným příslušníkům, přátelům na návštěvě apod.) Spolu s dalšími moduly informačního systému MP Manager efektivně a komplexně napomáhá řešit parkovací politiku od jednoho dodavatele. Nevytváří tedy závislost na třetích stranách, ale jasně definuje zodpovědnost za vývoj a provoz. Zmíněný systém je vyvíjen téměř dvacet let společností FT Technologies a.s. ve spolupráci s jeho uživateli, a proto je nejrozšířenějším informačním systémem pro strážníky – využíván je v téměř 200 obcích a městech v České republice, na Slovensku a v Polsku (fttech.org).

Jak funguje VPA – Virtuální Parkovací Automat?
1) Uživatel načte
svým mobilním zařízením QR kód zóny placeného stání, zadá přímý odkaz či najde zónu na mapy.cz. Může také využít identifikaci lokality geolokačními službami (GPS) a potvrzením správné lokality (město, zóna atd.)
2) Uživateli se ve VPA zobrazí informace o dané zóně placeného stání (cena parkovného a maximální možná doba parkování), přičemž následně zvolí preferovanou dobu parkování z roletového menu. Zejména pokud využil k identifikaci zóny geolokační služby musí zkontrolovat, zda informace o dané zóně odpovídá skutečnosti a je na správném místě.
3) Pokud zadává uživatel data do VPA poprvé, pak je vyzván k zadání registrační značky vozidla a e-mailu (volitelné). Samozřejmě může zadat více registračních značek vozidel, které lze v nastavení VPA kdykoliv v budoucnu změnit. Při opakované relaci vybere z menu ve VPA registrační značku vozidla. VPA pracuje se soubory cookies.
4) Uživatel následně uhradí parkovné prostřednictvím tlačítka „Zaplatit“.
5) V případě, že zadal e-mail, obdrží na něj po dokončení transakce doklad o úhradě parkovného, ve kterém je uvedena doba parkování, město, zóna placeného stání a registrační značka vozidla. Úhradu si může dohledat rovněž ve svém bankovním přehledu plateb.

Doporučujeme Vám sledovat náš facebookový profil FTTechnologiesOlomouc.

1. 11. 2024